W niedziele Dawid Kubacki stanie przed szansą kolejnego zwycięstwa w klasyfikacji generalnej LGP. Jeśli wygra to zapisze w historii tego cyklu. W sobotę odbędzie się rywalizacja mikstów, niestety bez udziału Polski.

W Hinzebach równych sobie nie miał Kubacki, który zwyciężył z ogromną, 19 punktową przewagą nad drugim zawodnikiem, a przecież konkurs odbywał się  na skoczni o punkcie K usytuowanym na 85 metrze, natomiast rozmiar obiektu wynosił 90m. „Mustaf” przed ostatnim etapem cyklu LGP, ma 70 punktów przewagi nad drugim Fettnerem. Jeśli nic się fatalnego nie wydarzy, to Dawid wygra jako pierwszy w historii cykl LGP czterokrotnie. Poprzednio nie miał sobie równych w 2017,2019,2020. W sobotę zostanie rozegrany konkurs mikstów, niestety bez udziału Polski, z zawodów zrezygnowała Kinga Rajda. 

Plan na niedziele:

11:30 – seria próbna kobiet

12:30 – konkurs kobiet

15:05 – seria próbna mężczyzn

16:05 – konkurs mężczyzn transmisja TVP Sport i Eurosport

Dawid Włusiaczyk

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.