Czeka nas sobota pełna emocji! W katowickim Spodku rozegrane zostaną mecze półfinałowe Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. 

Jako pierwsi na parkiecie pojawią się Polacy i Słoweńcy. Dokładnie te same zespoły zmierzyły się ze sobą w walce o finał ME w 2019 roku. Dwa lata temu lepsi okazali się Słoweńcy, ale tamta impreza to już historia. Biało-czerwoni prezentują się bardzo dobrze, nie przegrali żadnego spotkania, a doping tysięcy kibiców powinien ponieść naszych siatkarzy do zwycięstwa. Rywale na pewno nie złożą broni. Słowenia to niewygodny rywal dla podopiecznych Vitala Heynena, co udowadniali już wielokrotnie. Zapowiada się niezwykle zacięty mecz. Początek spotkania Polska – Słowenia o godzinie 17:30

W drugim meczu półfinałowym Serbowie zmierza się z Włochami. Obrońcy tytułu w ćwierćfinale pokonali Holendrów, ale w ich grze widać wiele słabości. Bardzo dobrze zaprezentowali się Włosi, którzy w odmłodzonym składzie zameldowali się w półfinale po zwycięstwie nad Niemcami. W rywalizacji siatkarek Serbki i Włoszki zmierzyły się w wielkim w finale, a zwycięsko z tej rywalizacji wyszły Włoszki. Czy wśród mężczyzn czeka nas niespodzianka? Początek spotkania Włochy – Serbia o godzinie 21:00.

Źródło: eurovolley.cev.eu, Polska Siatkówka

Autor: Mateusz Gajda

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.