W pierwszym półfinale Mistrzostw Europy siatkarek, reprezentacja Serbii zmierzyła się z Turcją. Od początku spotkania rywalizacja była bardzo zacięta. Obserwowaliśmy starcie dwóch niezwykłych atakujących: Tijany Bosković i Ebrar Karakurt. Ze zwycięstwa w premierowej partii cieszyły się Turczynki, które wygrała 34-32. Drugi set to ponownie gra na przewagi, w której tym razem lepsze okazały się Serbki. Podopieczne Zorana Terzicia triumfowały w trzeciej i czwartej partii. Serbki stoją przed szansa wygrania trzecich mistrzostw Europy z rzędu.

Turcja – Serbia 1:3 (34 – 32, 26 – 28, 23 – 25, 13 – 25)

W drugim półfinale Holenderki zmierzyły się z Włoszkami. Dwie pierwsze partie zapisały na swoim koncie Włoszki, które grały bardzo pewnie i wykorzystywały dobrą zagrywkę i blok. Holenderki powróciły do gry po zwycięstwie w trzeciej partii. Włoszki w czwartym secie powróciły do swojej solidnej gry, wygrały partię i zagrają w finale z Serbkami.

Holandia – Włochy 1:3 (19 – 25, 17 – 25, 25 – 16, 18 – 25)

Źródło: eurovolley.cev.eu

Autor: Mateusz Gajda