Kilka dni temu ŁKS Łódź przyklepał sobie awans do Ekstraklasy, za sprawą remisu z Arką Gdynią. Łodzianie nie dość, że awansowali do elity to jeszcze zostali mistrzami Fortuny 1 Ligi.

Dziś do awansu bezpośredniego było pięciu chętnych – Ruch Chorzów, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Wisła Kraków, Puszcza Niepołomice. Miejsce było jedno, w połowie spotkań multiligi to zespół Słoni był na drugiej lokacie wygrywając z Arką Gdynia, jednak w drugiej części meczu między Ruchem Chorzów a GKS-em Tychy gola dla Niebieskich strzelił Daniel Szczepan i to zawodnicy Jarosława Skrobacza wrócili na drugą pozycję w tabeli.

Ruch zrobił wielką rzecz, trzy awanse z rzędu. W 2017 roku Ruch spadał z Ekstraklasy, rok później zdegradowany został również z I ligi, a jeszcze dwanaście miesięcy później, także z II ligi. Wrócił do II ligi w 2021 roku, do I ligi w 2022 roku i do Ekstraklasy wraca dziś – 3 czerwca 2023, po sześciu latach.

W barażach zagrają Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Wisła Kraków, Puszcza Niepołomice oraz Stal Rzeszów.

 

wtorek, 6 czerwca
18:00 Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice
20:45 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Stal Rzeszów

niedziela, 11 czerwca
18:00 finał

UDOSTĘPNIJ
Marcel Kowalczuk
14-letni chłopak, który od jakiegoś czasu próbuje swoich sił w dziennikarstwie. Pracuje w redakcji RadioGOL i Podkarpacie LIVE. Piszę i komentuje!