N/Z Robert Prygiel | fot. Agnieszka Kaźmierska

Z powodu bardzo złych wyników drużyny Czarnych Radom zarząd klubu postanowił rozwiązać kontrakt z dotychczasowym pierwszym szkoleniowcem zespołu, Robertem Pryglem. Obowiązki trenerskie przejmie drugi trener, Dmitry Skoryy. 

Czara goryczy została przelana. Po 7 latach pracy Robert Prygiel, legenda Cerradu Enei Czarnych Radom odchodzi z klubu. Na ten ruch zanosiło się już od bardzo dawna, ponieważ Wojskowi zaliczają jeden z najgorszych sezonów w historii istnienia klubu. Na ten moment zajmują 10. miejsce w tabeli. Na swoim koncie mają tylko 6 zwycięstw i aż 14 porażek. Dla radomian wszelkie drogi do fazy play-off zostały już praktycznie zamknięte po wczorajszej dotkliwej porażce 0-3 z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.  

 Informujemy, że z dniem 14 stycznia 2021 roku, Robert Prygiel przestaje pełnić obowiązki pierwszego trenera drużyny Cerrad Enea Czarni Radom – czytamy na oficjalnej stronie klubu – Kontrakt z trenerem został rozwiązany za porozumieniem stron. 

 Bardzo dziękuję Robertowi Pryglowi za to co zrobił przez wiele lat w klubie zarówno jako zawodnik, grający trener a w ostatnich latach trener w rozgrywkach PlusLigi. Należy mu się za to ogromny szacunek ze strony klubu i kibiców. Jako trener, szybko się rozwijał i nabierał doświadczenia, dlatego jestem pewien, że będzie osiągał dalsze sukcesy w swojej karierze trenerskiej. Wiem też, że jest oraz pozostanie prawdziwym wiernym kibicem Czarnych i zawsze tak będziemy go w klubie traktować – w ciepłych słowach opisuje współpracę z trenerem Pryglem Wojciech Stępieńprezes Czarnych Radom. 

Co ma do powiedzenia były już trener mazowieckiej ekipy? – Dziękuję za dotychczasową współpracę drużynie z całym sztabem szkoleniowym, władzom klubu i oczywiście sponsorom bez których siatkówka na poziomie ekstraklasy w Radomiu nie mogłaby się rozwijać. Na szczególne podziękowanie zasługują również sektorowi kibice, którzy do końca potrafili w niekonwencjonalny sposób okazywać swoje wsparcie dla całej drużyny. 

Urodzony w Radomiu Robert Prygiel zakończył karierę zawodniczą w 2013 roku, kiedy to jako grający trener awansował z Czarnymi do Plusligi. Po awansie do najwyżej klasy rozgrywkowej wychowanek radomskiego klubu przez 2 lata pracował jako pierwszy trener drużyny. W sezonie 2015/2016 był asystentem Raula Lozano, żeby zaraz po jego odejściu ponownie zasiąść na stołku pierwszego szkoleniowca. Piękna przygoda Roberta Prygla w swoim macierzystym klubie dobiegła końca, jednak nie została ona zakończona happy endem. 

 

Źródło: wksczarni.pl

Autor: Janusz Siennicki

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.