Agnes Tirop to bardzo utalentowana kenijska biegaczka. Została znaleziona martwa w swoim domu. Jak podaje dziennik „The Sun” została dźgnięta nożem.

Śmierć Tirop to ogromna tragedia dla lekkoatletycznego świata. 25-letnia biegaczka miała na swoim koncie dwa brązowe medale z mistrzostw świata w biegach na 10 000 metrów z 2017 i 2019 roku. Świetnie poradziła sobie również podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, gdzie co prawda dobiegła jako czwarta, ale do złotej medalistki straciła zaledwie 0,75 sekundy.

Zresztą, świetnie radziła sobie nie tylko w bieganiu na bieżni. Miesiąc temu pobiła rekord świata w biegu ulicznym na 10 000 metrów, który należał od 2002 roku do Marokanki Asmae Leghzaoui. Tirop dobiegła z czasem 30.01, tym samym ustanawiając rekord lepszy o 28 sekund o poprzedniego.

Autor: Liwia Waszkowiak

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.