Red Bull GmbH – austriacka spółka zajmująca się produkcją oraz sprzedażą napojów energetycznych chce zainwestować pieniądze w kolejny klub piłkarski. Koncern zamierza przejąć Broendby IF.

Obecnie Red Bull posiada aż pięć klubów, na czterech kontynentach. Są to: RB Lipsk, RB Salzburg, New York Red Bulls, RB Brasil i Red Bull Ghana. Mimo to władze koncernu nie zamierzają na tym poprzestać i chcą dalej inwestować w piłkę nożną. Tym razem pod lupą włodarzy austriackiego przedsiębiorstwa znalazł się zespół, w którym do niedawna występował Kamil WilczekBroendby IF.

Takiemu rozwiązaniu kategorycznie sprzeciwiają się kibice duńskiej drużyny, którzy swoje zdanie na ten temat wyrazili za pośrednictwem gazety “Copenhagen Post”.

Red Bull oznacza wszystko, czego nienawidzimy. Jeśli Red Bull zaangażuje się w Broendby IF, nie będziemy mogli dalej identyfikować się z klubem. W Salzburgu i Lipsku możemy zobaczyć, jak Austriacy przekształcili kluby piłkarskie w czysty biznes. Zmienili logo, barwy, nazwy stadionów – wszystko! Nigdy nie pozwolimy, żeby to samo stało się z naszym klubem. Wolimy zbankrutować – czytamy.

Ponadto pod stadionem Broendby fani rozwiesili transparent, na którym umieścili napis: “Bankructwo lepsze od Red Bulla“. Na tę chwilę nie wiadomo, jaką decyzję ostatecznie podejmą władze klubu i czy rozmowy z austriackim koncernem zakończą się sukcesem.

Zespół spod Kopenhagi to 10-krotny mistrz Danii, jednak po raz ostatni po tytuł sięgnął w 2005 roku. Największym sukcesem Broendby jest  jednak półfinał Pucharu UEFA w sezonie 1990/1991.

UDOSTĘPNIJ