Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Tak przekonywał nas Janusz Korczak. W ten weekend dziecięcej radości i uśmiechów najmłodszych nie zabraknie w Parku Śląskim. Obiekty sportowe organizują turnieje piłkarskie dla młodych, którzy lubią grać w piłkę. Radio GOL jest patronem medialnym tego wydarzenia.

25 i 26 lipca na obiektach sportowych Sport Park Śląsk dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: u-10, czyli rocznik 2010 i młodsi oraz u-12, czyli rocznik 2008 i młodsi, będą miały okazje do rywalizacji piłkarskiej. Turnieje przewidziane są dla tzw. “dzikich” drużyn, czyli zespołów stworzonych na potrzebę tego weekendu. Nie obowiązują żadne ograniczenia w postaci przynależności do szkół lub akademii piłkarskich. Mecze odbędą się na boiskach typu “Orlik”, gdzie zespoły zagrają systemem czterech zawodników w polu i bramkarz.

Drużyny będą rywalizować w formule “każdy z każdym”. Ta, która uzyska najwięcej punktów po wszystkich meczach, zostanie najlepszym zespołem turnieju.

– Każdy uczestnik turnieju otrzyma medale, dla zwycięzców przewidzieliśmy puchary, a także nagrody w postaci voucherów do naszych partnerów – mówił nam Marcin Cudnowski, organizator turniejów w Sport Park Śląsk.

Oprócz nagród materialnych, uczestników czeka niepowtarzalna okazja do spędzenia świetnego weekendu z rodzicami i rówieśnikami na świeżym powietrzu, przy dobrej zabawie i pośród piłkarskich akcentów. Obiekty sportowe Sport Park Śląsk gwarantują również możliwość skorzystania z placu zabaw, specjalnie przygotowanych dmuchańców i innych udogodnień, które znajdują się na terenie kompleksu w Parku Śląskim.

Turnieje dzieci nie będą końcem sportowych wrażeń w Sport Park Śląsk. 25 lipca odbędzie się bowiem turniej z udziałem dorosłych, a w sierpniu planowane są kolejne rozgrywki. W godzinach wieczornych, od 17 do 23 dorośli będą rywalizować przy akompaniamencie piłkarskich emocji i muzyki profesjonalnego DJ-a.

Radio GOL jest patronem medialnym inicjatyw. Będziemy z mikrofonem na obiektach Sport Park Śląsk. Wypatrujcie relacji z weekendu.

UDOSTĘPNIJ