Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) poinformował o korektach w programie współzawodnictwa sportowego w zawodach młodzieżowych w 2020 roku. Pojawiły się nowe konkurencje, a niektóre eventy zostały przeniesione w czasie. Na pewne zaproponowane zmiany nie zgodziło się Ministerstwo Sportu. 

W tym roku nie odbędą się już zawody wielobojowe w grupach U15 i U16, co związek tłumaczy nadzwyczajnymi okolicznościami pandemii koronawirusa. W programie Mistrzostw Polski U16, które mają zostać rozegrane w Słupsku w dniach 26-27 września, pojawiły się nowe konkurencje: bieg na 1000 metrów z przeszkodami oraz wieloskok. PZLA wydało szczegółowe wytyczne co do rozgrywania tych eventów. 

Korekty miały także dotyczyć Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Chodziło m.in. o zamianę dystansu biegu na 200 metrów przez płotki na 300 metrów. Na takie rozwiązania nie wydało zgody Ministerstwo Sportu. Podobny los spotkał projekty PZLA dotyczące zmian w punktacjach biegów przełajowych w randze Mistrzostw Polski U18 i U20. 

Jednocześnie polska centrala lekkoatletyczna poinformowała o zmianie miejsca rozgrywania biegów na 5000 metrów w kategoriach U20 i U23. Zawody te włączono do programu Mistrzostw Polski w Radomiu oraz Białej Podlaskiej. Pierwotny plan zakładał rozegranie konkurencji w Piasecznie. Ostatecznie do tego nie dojdzie, za to miasto dostało pierwszeństwo w prawie do organizacji zawodów w przyszłym roku.

Źródło: PZLA 

ZOBACZ TAKŻE: Lekkoatletyka: Jakob Ingebrigtsen z nowym rekordem Norwegii na 5000 metrów!

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Student dziennikarstwa. W miarę merytoryczny i w miarę humorystyczny. Tu na stronie: piłka nożna i lekkoatletyka