Walka o Kryształową Kulę zbliża się do końca. W ten weekend czeka nas rywalizacja w kraju jednego z zawodników walczących o triumf – Karla Geigera.

Ryoyu Kobayashi na dwa weekendy przed końcem rywalizacji w Pucharze Świata ma koncie 58 punktów więcej niż jego rywal – Karl Geiger. Teraz czeka nas jednak rywalizacja na domowej ziemi Niemca, który będzie chciał przed rodakami odzyskać żółtą koszulkę lidera, aby tydzień później sięgnąć po Kryształową Kulę. Podczas konkursu w TCS to Kobayashi wygrywał jednak na tej skoczni, więc zadanie nie będzie łatwe.

Schattenbergschanze, kojarzona przede wszystkim z Turniejem Czeterch Skoczni, została otwarta w 1925 roku. Obecnie obiekt w Oberstdorfie ma rozmiar 137 metrów i punkt konstrukcyjny umiejscowiony na 120 metrze. Rekordzistą tej skoczni jest Sigurd Pettersen, który w  2003 roku uzyskał tu aż 143,5 metra.

W czasie tego weekend na liście startowej piątkowych kwalifikacji zobaczymy 66 zawodników, tak więc 16 pożegna się z rywalizacją przed jutrzejszym konkursem. W tej puli znajdziemy sześciu reprezentantów Polski. Michal Dolezal zdecydował, że w Oberstdorfie reprezentować nas będą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Andrzej Stękała oraz Aleksander Zniszczoł.

Początek dzisiejszych kwalifikacji o 17:15. Na relację z rywalizacji zapraszamy do kanału 2. Radia GOL w imieniu Bartosz Pająka, który skomentuje tę sesję.

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"