Fot. Christian Bier/Wikipedia Commons

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na sobotni konkurs drużynowy w Wiśle w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Michal Doležal desygnował na zawody najsilniejszą – na ten moment – czwórkę naszych skoczków.

Już jutro odbędzie się pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2020/21. To zmagania drużynowe rozpoczną tę kampanię na dobre. Po dzisiejszych treningach i kwalifikacjach poznaliśmy skład reprezentacji Polski na sobotnie zawody. Znaleźli się w nim Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Wydaję się zatem, że trener Michal Doležal anonsował do rywalizacji najsilniejszych – na ten moment – skoczków w naszej kadrze. Stoch, Kubacki oraz Żyła to w ostatnich latach żelazna trójka w Polsce, a Murańka, który uzupełni zestawienie, wydawał się najmocniejszym zawodnikiem spośród reszty podczas dzisiejszych skoków w Wiśle.

Autor: Julian Cieślak

Źródło: Skaczemy.pl

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.