Jarl Magnus Riiber zwyciężył dzisiejsze zawody kombinatorów norweskich w ramach Pucharu Świata w Val di Fiemme. Podium uzupełnili kolejno Eric Frenzel i Vinzenz Geiger.

Po serii skoków w dzisiejszej rywalizacji kombinatorów norweskich podczas Pucharu Świata w Val di Fiemme prowadził Ryota Yamamoto, który wylądował na odległości wynoszącej 103,5 metra i zdobył 131,5 punktu. Drugą pozycję zajmował Laurent Muhlethaler, uzyskując 100,5 metra oraz 131,1 “oczka”. Francuz tym samym do biegu ruszał dwie sekundy za liderem. Trzeci Jarl Magnus Riiber z kolei startował trzy sekundy za Yamamoto, bowiem zaliczył w swojej próbie 100,5 metra i 130,8 punktu.

Po dystansie dziesięciu kilometrów i bardzo wyrównanej rywalizacji na trasie najlepszy w całych zawodach po walce do samego końca – z czasem 27:16,1 sekundy – okazał się Riiber. Drugi Eric Frenzel i trzeci Vinzenz Geiger stracili do niego jedynie 0,1 sekundy. Tuż za podium zmagania ukończył Joergen Graabak (+0,6 sek.), piąta lokata przypadła Alessandro Pittinowi (+0,7 sek.), na szóstym miejscu sklasyfikowany został Ilkka Herola (+0,9 sek.), siódmy był Espen Bjoernstad (+1,6 sek.), ósmy – Fabian Riessle (+1,7 sek.), dziewiąty – Manuel Faisst (+1,7 sek.), a czołową dziesiątkę zamknął Eero Hirvonen (+3,2 sek.).

Autor: Julian Cieślak