Jens Luraas Oftebro okazał się najlepszy w dzisiejszej rywalizacji kombinatorów norweskich podczas Pucharu Świata w Ruce. Podium uzupełnili kolejno Fabian Riessle i Manuel Faisst, a Szczepan Kupczak zajął 43. miejsce. Nie startował Jarl Magnus Riiber, gdyż nie udało się rozegrać serii skoków, a w czwartkowej rundzie prowizorycznej, z której wyniki liczyły się dziś, Norweg został zdyskwalifikowany.

Niekorzystne warunki atmosferyczne w Ruce uniemożliwiły dzisiaj skoki kombinatorom norweskim w ramach zawodów Pucharu Świata. Ze względu na fakt ten, pod uwagę wzięta została runda prowizoryczna z czwartku. W niej najlepszy był Manuel Faisst z odległością wynosząca 147,5 metra i dorobkiem 154,9 punktu. Drugi – ze stratą 18 sekund – był Jens Luraas Oftebro, który uzyskał 139 metrów oraz 150,5 „oczka”. Czołową trójkę zamykał z kolei Johannes Lamparter. Austriak zanotował próbę liczącą 141,5 metra i 148,3 punktu, przez co na trasę ruszał 26 sekund za liderem. Nie najlepiej poszło Szczepanowi Kupczakowi. Polak zajmował dopiero 42. pozycję z wynikiem 92,8 „oczka” po skoku na 111,5 metra. Do biegu 28-latek przystępował cztery minuty i osiem sekund po prowadzącym. W czwartkowych zmaganiach zdyskwalifikowany został Jarl Magnus Riiber, co wykluczało go z dzisiejszej rywalizacji.

Po dystansie dziesięciu kilometrów pierwszy na mecie pojawił się Oftebro, dla którego było to premierowe zwycięstwo w Pucharze Świata. Norweg pokonał Niemca Fabiana Riessle o zaledwie 1,9 sekundy. Trzeci kreskę przeciął również reprezentant naszych zachodnich sąsiadów, Faisst, będąc gorszym od triumfatora o 6,4 sekundy. Na następnych lokatach plasowali się kolejno Austriak Lamparter (+11,8), Estończyk Kristjan Ilves (+33,2), Niemcy – Vinzenz Geiger (+59,3) i Eric Frenzel (+59,6), Fin Eero Hirvonen (+1:00,8), Japończyk Akito Watabe (+1:01,6), natomiast najlepszą dziesiątkę uzupełnił także Fin Ilkka Herola (+1:02,5). Kupczak ostatecznie sklasyfikowany został na 43. miejscu, tracąc do Oftebro pięć minut i 58,3 sekundy.