Vinzenz Geiger zwyciężył dzisiejsze zawody kombinatorów norweskich w ramach Pucharu Świata w Ramsau. Podium uzupełnili kolejno Jarl Magnus Riiber i Lukas Greiderer. Szczepan Kupczak zajął 38. miejsce.

Po serii skoków w dzisiejszej rywalizacji kombinatorów norweskich podczas Pucharu Świata w Ramsau prowadził Jarl Magnus Riiber, który wylądował na odległości wynoszącej 94,5 metra i zdobył 132,9 punktu. Drugą pozycję zajmował Yoshito Watabe, uzyskując 94 metry oraz 130,3 “oczka”. Japończyk tym samym do biegu ruszał dziesięć sekund za liderem. Trzeci Johannes Lamparter z kolei startował 12 sekund za Riiberem, bowiem zaliczył w swojej próbie 93,5 metra i 130 punktów. Nasz jedyny reprezentant, Szczepan Kupczak, skoczył 85,5 metra i zanotował 111,6 “oczka”, dzięki czemu był 31., a przed drugą fazą zmagań tracił do prowadzącego Norwega minutę i 25 sekund.

Po dystansie dziesięciu kilometrów najlepszy w całych zawodach – z czasem 23:55,6 sekundy – okazał się Vinzenz Geiger. Drugi Riiber stracił do niego zaledwie 0,5 sekundy, natomiast trzeci Lukas Greiderer – 1,3. Tuż za podium zmagania ukończył Lamparter (+7,7 sek.), na piątej lokacie sklasyfikowany został Fabian Riessle (+12,6 sek.), szóste miejsce przypadło Ilce Heroli (+38,1 sek.), siódmy był Joergen Graabak (+38,4 sek.), ósmy – Terence Weber (+42,6 sek.), dziewiąty – Eero Hirvonen (+45,2 sek.), a czołową dziesiątkę zamknął Eric Frenzel (+46,8 sek.). Kupczak uplasował się ostatecznie na 38. pozycji, będąc gorszy od triumfatora o dwie minuty i 10,7 sekundy.

Autor: Julian Cieślak

Źródło: informacja własna