Vinzenz Geiger zwyciężył dzisiejsze zawody kombinatorów norweskich w ramach Pucharu Świata w Ramsau. Podium uzupełnili kolejno Jarl Magnus Riiber i Fabian Riessle. Szczepan Kupczak zajął 33. miejsce.

Po serii skoków w dzisiejszej rywalizacji kombinatorów norweskich podczas Pucharu Świata w Ramsau prowadził Jarl Magnus Riiber, który wylądował na odległości wynoszącej 98 metrów i zdobył 131,1 punktu. Drugą pozycję zajmował Yoshito Watabe, uzyskując 93,5 metra oraz 129,6 “oczka”. Japończyk tym samym do biegu ruszał sześć sekund za liderem. Trzeci Akito Watabe z kolei startował dziewięć sekund za Riiberem, bowiem zaliczył w swojej próbie 94 metry i 128,8 punktu. Nasz jedyny reprezentant, Szczepan Kupczak, skoczył 89 metrów i zanotował 113,7 “oczka”, dzięki czemu był 28., a przed drugą fazą zmagań tracił do prowadzącego Norwega minutę i dziesięć sekund.

Po dystansie dziesięciu kilometrów najlepszy w całych zawodach – z czasem 23:28,8 sekundy – okazał się Vinzenz Geiger. Drugi Riiber stracił do niego zaledwie 0,2 sekundy, natomiast trzeci Fabian Riessle – pięć. Tuż za podium zmagania ukończył Lukas Greiderer (+10 sek.), piąta lokata przypadła Johannesowi Lamparterowi (+11 sek.), na szóstym miejscu sklasyfikowany został Eric Frenzel (+24,1 sek.), siódmy był Manuel Faisst (+32,7 sek.), ósmy – Espen Bjoernstad (+40,6 sek.), dziewiąty – Akito Watabe (+41 sek.), a czołową dziesiątkę zamknął Jens Luraas Oftebro (+43,5 sek.). Kupczak uplasował się ostatecznie na 33. pozycji, będąc gorszy od triumfatora o dwie minuty i 8,2 sekundy.

Autor: Julian Cieślak

Źródło: informacja własna