Akito Watabe zwyciężył dzisiejsze zawody kombinatorów norweskich w ramach Pucharu Świata w Lahti. Podium uzupełnili kolejno Jarl Magnus Riiber i Ryota Yamamoto.

Po serii skoków w dzisiejszej rywalizacji kombinatorów norweskich podczas Pucharu Świata w Lahti prowadził Ryota Yamamoto, który wylądował na odległości wynoszącej 126 metrów i zdobył 132,3 punktu. Drugą pozycję zajmował Akito Watabe, uzyskując 129,5 metra oraz 132,1 “oczka”. Japończyk tym samym do biegu ruszał sekundę za liderem. Trzeci Jarl Magnus Riiber z kolei startował 28 sekund za Yamamoto, bowiem zaliczył w swojej próbie 130 metrów i 125,4 punktu.

Po biegu na dystansie dziesięciu kilometrów najlepszy w całych zawodach – z czasem 24:46,6 sekundy – okazał się Watabe. Drugi Riiber był gorszy od niego o 10,8 sekundy, a trzeci Yamamoto – o 25,1. Tuż za podium zmagania ukończył Johannes Rydzek (+28,9 sek.), piąta lokata przypadła Fabianowi Riessle (+44,4 sek.), na szóstym miejscu sklasyfikowany został Vinzenz Geiger (+55,6 sek.), siódmy był Joergen Graabak (+55,9 sek.), ósmy – Jens Luraas Oftebro (+56,7 sek.), dziewiąty – Ilkka Herola (+57 sek.), a czołową dziesiątkę zamknął Terence Weber (+57 sek.).

Autor: Julian Cieślak