Dziś w Hochfilzen do rywalizacji w ramach Pucharu Świata powrócili biathloniści, którzy startowali w biegu sprinterskim na 10 kilometrów. Zwyciężył Norweg Sturla Holm Laegreid, a kolejne miejsca na podium zajęli jego rodacy – Johannes Dale i Johannes Thingnes Boe.

Dzisiejszy sprint mężczyzn w Hochfilzen, zaliczany do Pucharu Świata, zdominowali Norwegowie. Triumf odniósł Sturla Holm Laegreid, który był bezbłędny i zameldował się na mecie z czasem wynoszącym 23:04,9 sekundy. Na drugim miejscu uplasował się trafiający również na czysto Johannes Dale. Stracił on do swojego rodaka 7,9 sekundy. Podium – z dwoma pudłami – uzupełnił z kolei Johannes Thingnes Boe, będąc gorszy od triumfatora o 19,9 sekundy.

Pozycję tuż za czołową trójką zajął czwarty z Norwegów, Vetle Sjaastad Christiansen (+42,5 sek., 1 pudło), piąta lokata przypadła Sebastianowi Samuelssonowi (+44,9 sek., 0 pudeł), jako szósty sklasyfikowany został Dmytro Pidruczny (+51,3 sek., 0 pudeł), siódmy był Quentin Fillon Maillet (+52,3 sek., 1 pudło), ósmy – Emilien Jacquelin (+56,1 sek., 1 pudło), dziewiąty – Martin Ponsiluoma (+58,0 sek., 1 pudło), natomiast dziesiątkę zamknął Julian Eberhard (+1:01,9 sek., 1 pudło).

Polacy dziś nie zdobyli punktów do klasyfikacji głównego cyklu. Najlepszym z naszych reprezentantów okazał się dopiero 70. Grzegorz Guzik (+2:54,5 sek., 4 pudła). Na 89. miejscu uplasował się następny z podopiecznych Andersa Bratliego, Tomasz Jakieła (+3:37,4 sek., 2 pudła), na 103. pozycji zawody zakończył Łukasz Szczurek (+4:33,9 sek., 4 pudła), z kolei 107. – przedostatni z całej stawki – był Przemysław Pancerz (+5:42,7 sek., 4 pudła).

Autor: Julian Cieślak

Źródło: informacja własna