Piotr Żyła wygrał pierwszy w tym sezonie konkurs lotów narciarskich. Sobotnie zmagania z cyklu Pucharu Świata przeprowadzono na austriackiej skoczni Kulm leżącej na pograniczu Tauplitz i Bad Mittendorf.

Liderem na półmetku zawodów był Karl Geiger. Niemiec uzyskał 230 metrów z notą 209,3 pkt. 3,4 pkt mniej zgromadził Stefan Kraft z Austrii (224,5 m). Czołową trójkę uzupełniał Polak – Piotr Żyła (225,5 m).

Awans do finału wywalczyli również Dawid Kubacki (226 m), Kamil Stoch (217,5 m), Jakub Wolny (211 m) i Aleksander Zniszczoł (197 m).

W finale znacznie słabiej poszybował Zniszczoł. 27. zawodnik po pierwszej serii uzyskał raptem 188 metrów, co dało dopiero 30. pozycję.

14. po pierwszym skoku, Jakub Wolny, uzyskał w drugiej serii 201 metrów dającym finalnie 24. miejsce.

Ostatnią dziesiątkę otworzył Kamil Stoch. Wicemistrz świata w lotach z 2018 roku uzyskał 231,5 metra, co pozwoliło zająć 7. miejsce.

Awans zanotował też Dawid Kubacki. Mistrz świata z Seefeld poszybował na 217 metr i przesunął się na 5. lokatę.

Na 2. lokatę wskoczył natomiast 4. po pierwszej rundzie – Timi Zajc (222,5 m; 225 m). 418,2 pkt było o 0,3 pkt gorszą notą od najlepszego skoczka  soboty – Piotra Żyły. 219,5 metra uzyskane w finałowej próbie dało mu 418,5 pkt.

Miejsce na podium zachował Stefan Kraft. Austriak uzyskał w finale 214,5 metra dającym ostatecznie 414,6 pkt.

Lider po pierwszej serii zawodów, Karl Geiger (213 m, spadł na 4. miejsce.

Awansu do drugiej rundy nie wywalczył Andrzej Stękała i Klemens Murańka, którzy zajęli odpowiednio 35. i 46. miejsce.