Stefan Kraft wygrał poranny sobotni konkurs indywidualny Pucharu Świata w Planicy. Austriak wyprzedził Słoweńca, Anze Laniska i reprezentanta Polski – Piotra Żyłę! 

W piątek warunki wietrzne nie pozwoliły na oddawanie skoków, dlatego jury zdecydowało, aby w sobotę jeszcze przed konkursem drużynowym rozegrać jednoseryjny konkurs. W nim najlepszy okazał się Stefan Kraft, który skoczył najdalej – 239,5 metra. Dodatkowo otrzymał najwyższe w sezonie noty od sędziów – 59,5 pkt. Anze Lanisek (236 m) stracił do zwycięzcy 5,8 pkt. Tym samym Słoweniec zagwarantował sobie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na koniec sezonu. Trochę niespodziewanie na trzecim miejscu zameldował się Piotr Żyła. Wiślanin uzyskał 234 metry i stracił do Laniska 1,4 pkt. Za podium znalazł się zwycięzca Pucharu Świata, Halvor Egner Granerud (231 m). Dalej uplasowali się: Hoerl, Zajc, Deschwanden, Forfang, Tschofenig. Czołową dziesiątkę zamknął Kamil Stoch, który poleciał na 225 metr. Punkty zdobył również czternasty Aleksander Zniszczoł (222,5 m). Andrzej Stękała z wynikiem 176,5 metra zamknął konkursową stawkę.

Po dwóch seriach minicyklu Planica 7 prowadzi Anze Lanisek (459,5 pkt.) przed Stefanem Kraftem (449,7 pkt.) i Timim Zajcem (445,0 pkt.) Siódme miejsce zajmuje Piotr Żyła (425,9 pkt.). W Pucharze Świata w lotach przewaga Halvora Egnera Graneruda (430 pkt.) nad Stefanem Kraftem (420 pkt.) stopniała do dziesięciu punktów. W niedzielę szykuje się zacięta batalia o Małą Kryształową Kulę. 

 

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Student dziennikarstwa i pasjonat sportu. Zakochany w hiszpańskim futbolu od rywalizacji Messi vs Ronaldo w La Liga. Tworząc artykuły popijam yerba mate.