Nika Kriznar
Nika Kriznar | źródło: wikipedia.org | fot. Ailura

W tym konkursie emocji nie brakowało! Po raz pierwszy w karierze triumfowała Słowenka Nika Kriznar, tuż za nią uplasowała się jej rodaczka Ema Klinec, a trzecie miejsce zajęła Norweżka Eirin Maria Kvandal. Niespodziewana dyskwalifikacja Japonki Sary Takanashi umożliwiła Polce Annie Twardosz zdobycie kolejnych pucharowych punktów!

W konkursie wzięło udział 40 zawodniczek, z czego trzy z nich to reprezentantki barw biało-czerwonych: Anna Twardosz, Kinga Rajda oraz Nicole Konderla.

Sara Takanashi po zakończeniu pierwszej serii znajdowała się na prowadzeniu. Osiągnęła bowiem najlepszą odległość – 91,5 metra! Jednak chwilę po tym została zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon. Dzięki tej sytuacji Anna Twardosz, która zajmowała wówczas 31. pozycję awansowała o „oczko” wyżej i tym samym zakwalifikowała się do finałowej serii zawodów. Każda z uczestniczek konkursu „podskoczyła” o jedno miejsce wyżej i ostatecznie liderką po pierwszej części została Słowenka Ema Klinec.

Anna Twardosz była także najlepszą z Polek, z odległością 74 metry, 37. w całej klasyfikacji była Rajda (68 metrów), a na samym końcu listy, przed zdyskwalifikowaną Takanashi, znalazła się Konderla (65,5 metra).

Skrócone wyniki po pierwszej serii:

Miejsce Zawodniczka Odległość Strata (pkt)
39. Nicole Konderla 65,6 m -52,4

W rundzie finałowej w czołowej trójce znalazły się Słowenki: Nika Kriznar (89 m/90,5 m) i Ema Klinec (90,5 m/86,5 m), które zamieniły się miejscami oraz 19-letnia Norweżka Eirin Maria Kvandal (84,5 m/90 m), która na półmetku konkursu była czwarta. Marita Kramer – liderka klasyfikacji generalnej PŚ po raz pierwszy w tym sezonie ukończyła zmagania poza najlepszą trójką. Skład pierwszej szóstki uzupełniły dzisiaj: Rosjanka Irina Avvakumova (79 m/85,5 m) oraz najbardziej doświadczona w całej stawce, 37-letnia Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz (79 m/84 m).

Skrócone wyniki końcowe:

Miejsce Zawodniczka I seria II seria Strata (pkt)