Reprezentantka gospodarzy Linn Svahn i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo triumfowali w niedzielnym sprincie techniką klasyczną w szwedzkim Falun, który zaliczany jest do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Polacy nie startowali.

Svahn wyprzedziła Anamariję Lampic i Jonnę Sundling o 0,33 sekundy. O kolejności na podium Słowenki i drugiej ze Szwedek zdecydował fotofinisz.

Ósme miejsce zajęła liderka klasyfikacji generalnej PŚ Amerykanka Jessie Diggins, a dopiero 42. była druga w tym zestawieniu Rosjanka Julia Stupak.

Svahn odniosła dziewiąte zwycięstwo indywidualne w karierze w tym cyklu. 21-letnia zawodniczka najlepiej czuje się właśnie w sprincie – w tej konkurencji wygrała po raz siódmy.

Johannes Hoesflot Klaebo w dobrym stylu wrócił do rywalizacji w Falun po dwumiesięcznej przerwie, która była efektem rezygnacji Norwegów ze startów w związku z zagrożeniem COVID-19. 24-letni zawodnik w piątek na 15 km tech. dowolną był siódmy, a dzień później w biegu ze startu wspólnego na 15 km „klasykiem” zajął drugie miejsce. W niedzielę odniósł 34. pucharowe zwycięstwo w zawodach indywidualnych.

Drugiego na mecie Szweda Oskara Svenssona wyprzedził o 1,45 s, a rodaka Haavarda Solaasa Taugboela o 2,80.

Punktów tego dnia nie zdobył nikt z czołowej „szóstki” klasyfikacji generalnej cyklu. Jej lider Rosjanin Aleksander Bolszunow był tego dnia dopiero 46., a drugi w niej jego radak Iwan Jakimuszkin 43.