N/Z Robbert Andringa | fot. Agnieszka Badziong

Za nami 7. kolejka rozgrywek Plusligi sezonu 2020/2021 w której dane nam było jedynie ujrzeć dwa mecze. Mecze wciąż przekładają drużyny MKS-u Będzin, GKS-u Katowice i Jastrzębskiego Węgla. Nowe przypadki zakażeń koronawirusem wykryto również w drużynie Cuprum Lubin i mistrza Polski – Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Do gry wróciła natomiast VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

SKRA LEPSZA OD OSŁABIONEGO TREFLA

Parę dni przed meczem PGE Skry Bełchatów z Treflem Gdańsk w drużynę znad morza ponownie uderzył koronawirus. Z powodu zakażenia mecz opuścili Mariusz Wlazły, Moritz Reichert, a także trener Michał Winiarski. Byłego reprezentanta Polski na ławce trenerskiej Trefla zastąpił jego asystent, Roberto RotariWłoch  do meczu ze Skrą dysponował rezerwowych – Łukasza Kozuba, Kewina Sasaka, Mateusza Janikowskiego i Karola Urbanowicza. Gdańska młodzież postraszyła dosyć skutecznie bełchatowian w tym meczu, urywając im jednego seta i grając z nimi jak równy z równym w drugim secie. Pod koniec trzeciej partii siatkarze PGE Skry Bełchatów przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. W czwartym secie siatkarze Michała Mieszko Gogola zdominowali przeciwnika i pewnie wygrali spotkanie 3-1. Bełchatowianie robili różnicę w polu serwisowym, co sprawiało duże problemy przyjmującym Trefla. Byli również minimalnie lepsi w bloku, ataku i przyjęciu od Gdańskich Lwów. Na wyróżnienie w drużynie Skry Bełchatów zasługują Milan Katić i Norbert Huber, przyjęcie trzymał po raz kolejny Kacper Piechocki. W Treflu Gdańsk dobrze zaprezentowali się Mateusz Janikowski i Karol Urbanowicz. Rezerwowi pokazali, że pomimo młodego wieku warto na nich stawiać.

Trefl Gdańsk 1-3 PGE Skra Bełchatów (25:23, 23:25, 20:25, 15:25)

MVP: Milan Katic

Trefl Gdańsk: Łukasz Kozub (6), Kewin Sasak (15), Mateusz Mika (11), Mateusz Janikowski (10), Bartłomiej Mordyl (9), Karol Urbanowicz (12), Maciej Olenderek (libero)

PGE Skra Bełchatów: Grzegorz Łomacz, Bartosz Filipiak (11), Milad Ebadipour (14), Milan Katić (13), Karol Kłos (5), Norbert Huber (14), Kacper Piechocki (libero) oraz Dusan Petkovic (6), Mikołaj Sawicki

TIE-BREAK W OLSZTYNIE NA POŻEGNANIE Z KIBICAMI

Mecz pomiędzy Indykpolem AZS Olsztyn a VERV-ą Warszawa ORLEN Paliwa był jak na razie ostatnim meczem w Pluslidze rozegranym w obecności kibiców. Związane jest to z rządową decyzją o odwołaniu wydarzeń sportowych z udziałem publiczności. Od strony sportowej jest to pierwszy mecz VERV-y Warszawa ORLEN Paliwa po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej ogniskiem zakażeń koronawirusem w drużynie. Stołeczna drużyna zaczęła dopiero trenować od wtorku, także skutecznie przygotowanie do meczu z Zieloną Armią graniczyło z cudem. Widać było, że warszawianie nie są jeszcze w formie i są strasznie osłabieni kondycyjnie. Mecz co prawda zakończył się dopiero po pięciu setach, jednak to olsztynianie byli w tym meczu lepsi. Po jednej i drugiej stronie było dużo błędów własnych, drużyny atakowały z podobną skutecznością. Siatkarze Daniela Castellaniego jednak skuteczniej blokowali i co najważniejsze zagrywali. Duża w tym zasługa ukraińskiego środkowego Dmytro Teriomenki. Atakujący Akademików Damian Schulz po raz kolejny dobrze spisywał się na prawym skrzydle. Andrea Anastasi w tym meczu nie mógł liczyć na dobrą postawę swoich atakujących Jakuba Ziobrowskiego i Michała Superlaka. Dobrą postawę pokazali obaj środkowi warszawskiej ekipy, czyli Andrzej Wrona i Piotr Nowakowski. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa jeszcze trochę musi poczekać z poprawą swojej formy, natomiast ten mecz może być przełamaniem dla drużyny Indykpolu AZS Olsztyn.

Indykpol AZS Olsztyn 3-2 VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (22:25, 25:22, 21:25, 25:14, 15:13)

MVP: Damian Schulz

Indykpol AZS Olsztyn: Przemysław Stępień (1), Damian Schulz (19), Robbert Andringa (11), Ruben Schott (17), Dmytro Teriomenko (15), Mateusz Poręba (10), Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Kamil Droszyński, Remigiusz Kapica, Wojciech Żaliński

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa: Angel Trinidad de Haro (2), Jakub Ziobrowski (6), Bartosz Kwolek (14), Artur Szalpuk (17), Piotr Nowakowski (9), Andrzej Wrona (14), Damian Wojtaszek (libero), Jan Fornal (libero) oraz Michał Kozłowski, Michał Superlak (1), Jan Król (7), Igor Grobelny (3), Jakub Kowalczyk

Źródło: plusliga.pl

Autor: Janusz Siennicki