Naszpikowana naturalizowanymi hokeistkami z Kanady i USA reprezentacja Chin pokonała w ostatnim meczu mistrzostw świata dywizji 1B Polki. Tym samym to dziewiąta drużyna IO zagra w przyszłym roku na zapleczu elity.

Już po pierwszej tercji Biało-Czerwone przegrywały 0:6. W drugiej tercji Polki dwukrotnie wykorzystały liczebną przewagę. Najpierw gola zdobyła Tetiana Oniszczenko, a w 31. minucie przy podwójnej przewadze Klaudia Chrapek w swoim stylu – uderzeniem z dystansu – pokonała bramkarkę rywalek. Wynik meczu na 7:2 ustaliła kapitan reprezentacji Chin, Yu Baiwei w 52. minucie gry.

Polkom na pocieszenie została nagroda dla najlepszej bramkarki turnieju w Katowicach przyznana Martynie Sass. Z kompletem zwycięstw reprezentacja Chin awansowała do dywizji 1A i na tym poziomie zagra za rok. Tegoroczne mistrzostwa zaplecza kobiecej elity odbędą się w ostatnim tygodniu kwietnia we francuskim Angers. Najsłabsza drużyna turnieju uzupełni stawkę „polskiej” dywizji, z której spadają Słowenki, a do której po wygranej w hiszpańskiej Jace awansują mistrzynie dywizji 2A – Brytyjki.

Autor: Wojciech Nowakowski