Już jutro w Zakopanem rozpoczną się Mistrzostwa Świata Juniorów. Przed nami rywalizacja w skokach narciarskich i rywalizacji norweskiej.

W środę rozpoczniemy rywalizację w kombinacji norweskiej – Panie i Panowie zawalczą indywidualnie, w piątek odbędzie się konkurs mikstów, a w sobotę „drużynówka” mężczyzn.

Pierwsze konkursy skoków zaplanowano na czwartek – o 16:00 Panie, a o 19:00 Panowie. W sobotę obie grupy zawalczą o medale w drużynach, a w niedzielę wydarzenie zamknie rywalizacja mikstowa.

Poprzednie MŚL miały miejsce rok temu w Lahti. W skokach triumfowali Thea Minyan Bjorseth oraz Niklas Bachlinger, a w mikście po złoto sięgnęła Austria. W kombinacji najlepsi byli natomiast Gyda Westvold Hansen i Johannes Lamparter, a w sztafecie mieszanej wygrali Norwegowie.

Na starcie zobaczymy kilku Polskich zawodników. W skokach zobaczymy Tymoteusza Amilkiewicza, Szymona Zapotocznego, Arkadiusza Jojka, Adama Niżnika i Jana Habdasa, w Panie w naszej kadrze to Zuzanna Rapacz, Paulina Cieślar, Natalia Słowik, Sara Tajner oraz Pola Beltowska. W kombinacji norweskiej szansę walki o medal otrzymali natomiast Maciej Ciaptak-Gąsienica, Kacper Jarząbek, Andrzej Waliczek, Bartłomiej Kuchta i Mikołaj Serwatowicz, jak również Zuzanna Rapacz i Natalia Słowik, reprezentujące nas w dwóch konkurencjach.

 

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
W Radiu GOL od 2020, obecnie szef pismaków. Fan sportu, kibic Borussi Dortmund. W razie czego zapraszam do kontaktu.