Szósty etap wyścigu Paryż-Nicea został zakończony. Po raz drugi jako pierwszy na metę dotarł aktualny lider cyklu, Słoweniec Promoz Roglic.

Ponad 200 kilometrów – taką drogę dzisiaj mieli do pokonania kolarze. Niezwykle wymagający, a zarazem najdłuższy etap całego cyklu padł łupem Primoza Roglicia, który wytrzymał tempo w kończącym wyścig sprincie.

Drugie miejsce przypadło Francuzowi Christopherowi Laporte, a trzecie Australijczykowi Michaelowi Matthewsowi.

Wyścigu nie ukończył Brandon McNulty, trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej. Amerykanin ucierpiał w kraksie, w wyniku której zmuszony był do wycofania się z zawodów.

Liderem cyklu pozostaje Primoz Roglic, który ma 41 sekund przewagi nad Niemcem Maximilianem Schachmannem. Na najniższym miejscu podium uplasował się Hiszpan Jon Izagirre.

Autor: Patryk Stysiński

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.