Już jutro Polska zagra ze Szwecją w meczu barażowym o Mistrzostwa Świata. Przed meczem warto lepiej poznać rywala naszej kadry.

Szwecja będzie walczyć o swój 12. występ na Mundialu. Po raz pierwszy ekipa „Trzech Koron” zagrała na Mistrzostwach w 1934, a w 2018 powróciła na tę imprezę po dwóch latach nieobecności, odpadając w ćwierćfinale po meczu z Anglią. Najlepszy wynik Skandynawowie osiągnęli w 1958. Byli wtedy gospodarzami i doszli do finału turnieju, gdzie przegrali w finale z Brazylią 5-2.

Szwedzi z Polakami grali aż 27 razy. „Biało-czerwoni” wygrali 8 gier, przegrali 15 i zremisowali w czterech. Ostatni raz z „Trzema Koronami” mierzyliśmy się w czerwcu zeszłego roku na Gazprom Arena w czasie EURO. Przegraliśmy wtedy 3-2, mimo dubletu Roberta Lewandowskiego. We wcześniejszych pojedynkach wcale nie szło nam lepiej. W 2003 Szwedzi wygrali 2-0 i 3-0 w eliminacjach EURO. Polegliśmy z nimi też 1-0 oraz 2-0 w 1999.

Szwedzi będą stanowić naprawdę duże zagrożenie pod naszą bramką. Za zdobywanie goli odpowiadają bowiem gwiazdy tej drużyny – kreatywny Emil Forsberg, skuteczny Alexander Isak i legendarny Zlatan Ibrahimović. Świetną formę prezentował ostatnio również Dejan Kulusevski. Janne Anderson potrafi skutecznie ułożyć swój zespół, więc przed naszą drużyną naprawdę ciężkie wyzwanie.

Początek meczu na Stadionie Śląskim w Chorzowie jutro o 20:45.

 

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"