Za nami drugi dzień eliminacji do Euro 2024. Większość oczu była zwrócona na Pragę, nie zmienia to faktu, że na innych stadionach także rozgrywały się mecze.

Czechy – Polska 3-1

Polacy nie weszli dobrze w te eliminacji, w trzeciej minucie przegrywali już 2-0, gra naszych nie wyglądała dobrze. W 24. sekundzie spotkania straciliśmy bramkę, Ladislav Krejci zdobył gola głową po pasywnym zachowaniu naszych obrońców. Poza nim na listę strzelców wpisał się Cvancara i Kuchta. Dla Polaków bramkę honorową zdobył Damian Szymański. Polscy zawodnicy będą mieli okazje się zrehabilitować w poniedziałek. Więcej o meczu Czechy – Polska tutaj.

Francja – Holandia 4-0

Francuzi zdominowali Holendrów od samego początku, już w 2. minucie bramkę zdobył Griezmann po asyście nowego kapitana reprezentacji Francji, Kyliana Mbappe. Już 6 minut później Dayot Upamecano podwyższył na 2-0, wiadomo było, że Holendrzy nie będą mieli łatwo odrobić. Ostatnie dwie bramki dla Francji zdobył wspomniany wcześniej wspomniany, Kylian Mbappe, jest to prawdziwa gwiazda reprezentacji Francji. W 95. minucie Memphis Depay nie wykorzystał jedenastki, nowy pierwszy bramkarz le bleu świetnie obronił.