Po powrocie z Japonii w karuzeli Pucharu Świata przyszedł czas na to co najpiękniejsze, czyli skoki grubo powyżej dwustu metrów. Przed nami weekend na skoczni do lotów narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf. 

Kulm-Skiflugschanze jest skocznią mamucią o punkcie konstrukcyjnym na 200 metrze. Jej rozmiar (HS) to 235 metrów. Rekordzistą jest Peter Prevc, który podczas MŚ w lotach w 2016 roku uzyskał 244 metry. Najczęściej na Kulm triumfował Gregor Schlierenzauer, który trzykrotnie okazywał się najlepszy. Bad Mitterndorf ostatni raz gościło Puchar Świata w 2020 roku. Zwyciężali wtedy Piotr Żyła oraz Stefan Kraft. 

Oprócz “Wiewióra” na Kulm triumfował także Adam Małysz (2005 rok). To jedyne polskie zwycięstwa na tym obiekcie. Małysz był jeszcze dwukrotnie trzeci, raz miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył Kamil Stoch.  

Na liście startowej piątkowych treningów i kwalifikacji w Bad Mitterndorf mamy 64 zawodników z szesnastu reprezentacji narodowych. Polacy znów nie wykorzystują pełnej kwoty startowej. W akcji zobaczymy: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Kamila Stocha, Piotra Żyłę oraz Dawida Kubackiego.

Piątkowe kwalifikacje będą bardzo trudne. Do zawodów na mamuciej skoczni awans do konkursu uzyskuje tylko 40 zawodników. Odpadnie więc aż dwudziestu czterech skoczków. W niedzielnych kwalifikacjach zobaczymy sześciu zawodników mniej, bo Austriacy nie będą mogli wystawić już kwoty narodowej. Początek treningów o 10:15, na 12:45 zaplanowano piątkowe kwalifikacje. Oba konkursy rozpoczną się o 14:15, w niedzielę kwalifikacje o 12:45. Zapraszamy na relację do Radia GOL!

UDOSTĘPNIJ