Po kwalifikacjach oraz serii próbnej dzisiejszy konkurs zapowiadał się dla naszych skoczków wyśmienicie. Jak poszło naszym zawodnikom?

Do wiślańskich zawodów przystąpiło 48 skoczków, z czego 11 było Polakami. Przed rozpoczęciem samego konkursu byliśmy świadkami mocnego „oberwania chmury” i z tego powodu rozpoczęcie konkursu zostało przesunięte o 10 minut. Pierwsza seria potwierdziła moc polskiej kadry. Jednak nie warto popadać w euforię, gdyż tak naprawde jedynym groźnym skoczkiem z czołówki był Karl Geiger. Liderem na półmetku był Jakub Wolny, który oddał skok na odległość 129.5 metra. Drugie miejsce zajmował mistrz Olimpijski, Kamil Stoch, który skoczył 124 metry. Czołową trójkę uzupełnił Paweł Wąsek, który poszybował na 128 metr. Najlepszym z reszty świata okazał się Thomas Lackner 128.5 metra. Lokatę niżej uplasował się na 6. miejscu Karl Geiger, oddając skok na 123.5 metra. Kolejne miejsca uzupełnili polscy skoczkowie. Siódma lokata Macieja Kota i ósma Dawida Kubackiego, którą ex aequo zajmował z Niko Kytosaho. Człową dziesiątkę uzupełnił Maximilian Steiner. Kolejne miejsca reprezentantów Polski przedstawiały się następująco :
11 – Aleksander Zniszczoł,
13 – Jan Habdas,
16 – Kacper Juroszek,
21 – Tomasz Pilch.
Poza drugą serią znalazł się jedynie Andrzej Stękała, który zajął 32. miejsce.

Druga seria zapowiadała się pasjonująco, niewielkie różnice w czubie stawki zwiastowały ekscytującą walkę.

Niesamowitym skokiem popisał się Dawid Kubacki, który doleciał aż na odległość 134.5 metra. Dawidowi Kubackiemu „poszczęściło się” z warunkami, gdyż po jego skoku rozpętała się silna ulewa. Jak na te warunki dobrym skokiem popisał się Kamil Stoch. Mistrz z Zębu oddał skok na 120 metr i stracił do Dawida 7,1 punktu. Najniższy stopień „pudła” uzupełnił Karl Geiger, reprzentant Niemiec oddał skok na 126 metr. Miejsce tuż za podium zajął Jakub Wolny, skacząc na 116 metr. Na swojej ulubionej pozycji uplasował się Maciej Kot, oddając skok na 124.5 metra. Szóste miejsce należało do Piotra Żyły (119 metrów), a siódme do Pawła Wąska (117.5 metra). Ósme miejsce zgarnął Thomas Lackner, dziewiąte miejsce przypadło Aleksandrowi Zniszczołowi, a czołową dziesiątkę zamknął Niko Kytosaho.
Kolejne miejsca reprezentantów Polski przedstawiały się następująco:
20 – Kacper Juroszek,
23 – Jan Habdas,
24 – Tomasz Pilch.

Dzisiejsze wyniki z pewnością mogą napawać optymizmem. Jutro kolejne zmagania naszych skoczków, którzy z pewnością dadzą z siebie wszystko.

Jakub Rębisz

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.