Za nami losowanie grup Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Polacy trafili do zestawu C z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz Argentyną.

W grupie C największym faworytem do awansu jest oczywiście Argentyna. O drugie miejsce prawdopodobnie zmierzymy się z Meksykiem, z którym zagramy nasze pierwsze starcie, 22 listopada. Kolejny mecz czeka nas cztery dni później z reprezentacją Arabii Saudyjskiej, a rywalizację w grupie zakończymy 30 listopada pojedynkiem z Argentyną.

W meczu otwarcia mundialu, 21 listopada o godzinie 11 czasu polskiego, Katar zmierzy się z Ekwadorem. Razem z tymi dwoma ekipami w grupie A znalazły się Senegal i Holandia. W zestawie B zobaczymy Anglię, Iran, USA oraz Ukrainę, Walię lub Szkocję, które zmierzą się ze sobą w czerwcowym barażu. Zestaw D zawiera natomiast Francję, Danię i Tunezję, jak również triumfatora barażu z udziałem Australii, Peru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Bardzo ciekawie zapowiadają się kolejne trzy grupy. W zestawie E zobaczymy Hiszpanię, Niemcy oraz Japonię, a razem z nimi Kostarykę lub Nową Zelandię. Grupa F będzie składać się z Belgii, Kanady, Maroka i Chorwacji, a w G znajdą się Brazylia, Serbia, Szwajcaria oraz Kamerun. Ostatnią czwórką ekip będą Portugalia, Ghana, Urugwaj i Korea Południowa.

Podczas gali, prowadzonej przez Jermaine’a Jenasa – byłego reprezentanta Anglii, piłkarkę Carli Lloyd i Samanthę Johnson zobaczyliśmy też maskotkę Mistrzostw – La’eeb, oficjalną piłkę turnieju oraz piosenkę mundialu w Katarze. Utwór „Hayya Hayya” został stworzony przez Aishę, Trinidada Cardonę oraz Davido.

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
W Radiu GOL od 2020, obecnie szef pismaków. Fan sportu, kibic Borussi Dortmund. W razie czego zapraszam do kontaktu.