To już dziś jeden z najważniejszych meczów reprezentacji Polski w 21. wieku. Ten jeden mecz w Chorzowie, który zadecyduje o awansie Polaków na mundial w Katarze, który odbędzie się na przełomie listopada i grudnia. Wszystko albo nic. Naszym rywalem jest Szwecja, z którą niedawno nasi piłkarze mierzyli się na ubiegłorocznym Euro. Wtedy przegraliśmy mecz o wszystko 2:3 po niezwykle emocjonującym meczu. Czas na rewanż. 

Przypomnijmy, biało czerwoni zajęli drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.  Wygrali ją Anglicy, którzy dzięki temu automatycznie awansowali na mistrzostwa świata. Polacy muszą grać w barażach.

Czesław Michniewicz objął drużynę po dymisji Paulo Sousy. Pierwszy mecz pod wodzą byłego trenera Legii nie zbyt się udał i nie napawa optymizmem na dzisiejsze spotkanie. Jednak wtedy to był mecz towarzyski, nasi piłkarze oszczędzali się. Nie zagrał przede wszystkim Robert Lewandowski, a trener eksperymentował.

Niestety urazy złapali Arkadiusz Milik, który miał najprawdopodobniej dziś zagrać w ataku z kapitanem naszej drużyny i Bartosz Salomon. Wykluczony z tego meczu jest również Mateusz Klich, który pauzuje z powodu nagromadzenia żółtych kartek w meczach eliminacyjnych. Braki są widoczne i niestety zacieśniają pole manewru naszemu selekcjonerowi. Krzysztof Piątek na szczęście trenował wczoraj z zespołem, walczył z urazem, ostatecznie wyleczył się i będzie dziś do dyspozycji. 

Wiele wskazuje na to, że zagramy dziś w systemie 3-5-2.

Reprezentacja Szwecji pod wodzą Janne Andersona również zajęła drugie miejsce w swojej grupie, którą wygrali Hiszpanie. W dzisiejszym meczu może nie zagrać Ekdal, kluczowy gracz środka pola, który nabawił się urazu w meczu półfinałowym z Czechami. Zagrają w standardowym dla siebie ustawieniu 4-4-2. W bramce wystąpi Olsen. Będzie czterech obrońców. Po bokach wracający do składu Krafth i Augustinsson. Jako stoperzy prognozowani są Lindelof , który potrafi popełniać błędy w Manchesterze United i Danielsson. W linii pomocy są spodziewani w środku Karlstrom i Olsson, który zachwycił w meczu z Czechami. Na skrzydłach zaś Forsberg i szybki Kulusevski. Napastnikami od pierwszej minuty będą wysoki, groźny Isak i Quaison. To jest niezwykle mocny skład, ale ta drużyna jest zdecydowanie w naszym zasięgu. Trzeba przede wszystkim uważać na kontrataki Trzech Koron. Nie wolno dać się zaskoczyć jak poprzednio. Jest sporo narzekań na nich po meczu z Czechami, w którym słabo się spisali jak i nasza reprezentacja.

Zdecydowanie Reprezentację Polski stać na zwycięstwo w tym meczu przed własnymi trybunami. To jest ostatnia szansa dla kilku zawodników z naszej drużyny na mundial i zdziałanie coś na nim. Oby udało się dziś zatriumfować i obyśmy mogli kibicować naszej reprezentacji na tegorocznym mundialu. Do boju Polsko!

Składy:

Polska: Szczęsny – Bednarek, Glik, Bielik – Bereszyński, Moder, Góralski, Cash – Szymański, Zieliński, Lewandowski

Szwecja: Olsen – Augustinsson, Danielson, Lindelof, Krafth – Forsberg, Karlstrom, Olsson, Kulusevski – Isak, Quaison

Początek meczu na Stadionie Śląskim o 20:45. Spotkanie sędziować będzie Włoch Daniel Orsato. Na relację ze starcia zapraszamy do kanału 1. Radia GOL.

Marcin Kowalewski

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.