Ewa Swoboda (100 metrów) i Cyprian Mrzygłód (rzut oszczepem) zostali nominowani przez European Athletics (Europejska Federacja Lekkiej Atletyki) do tytułu wschodzącej gwiazdy lekkoatletyki w Europie. Joanna Fiodorow (rzut młotem), Paweł Fajdek (rzut młotem) oraz Marcin Lewandowski (800,1500 metrów) otrzymali nominację w kategorii najlepszego lekkoatlety i lekkoatletki w Europie!

Swoboda zdecydowanie zasłużyła

Ewa Swoboda to 22-letnia sprinterka, która pierwsze osiągnięcie na arenie międzynarodowej miała już w wieku 16 lat, kiedy to zajęła czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata U18 w Doniecku. Od tamtej pory co roku oglądamy ją na największych imprezach lekkoatletycznych, w których zdobyła wiele wartościowych wyników oraz wielokrotnie meldowała się na podium. 

W 2019 roku lista sukcesów powiększyła się o kilka cennych punktów z Halowym Mistrzostwem Europy w biegu na 60 metrów na czele. Poza tym Polka wygrała prestiżowy halowy cykl IAAF World Indoor Tour (w biegu na 60 metrów), zdobyła złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w biegu na 100 metrów oraz poprawiła na tym dystansie Rekord Polski U23 – 11,07 sekundy. Wystąpiła również na Mistrzostwach Świata w Doha,  gdzie swój udział zakończyła na półfinale. 

Głosować na naszą zawodniczkę można zostawiając łapkę NA TEJ STRONIE 

Mrzygłód dogoni Krukowskiego? 

Cyprian Mrzygłód już od trzech lat kończy sezon z najlepszym rzutem sezonu powyżej 80 metrów. W tym roku oszczepnik przeszedł jednak samego siebie i poprawił Rekord Polski U23, rzucając 84,97 metra. Osiągnął to podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy, co pozwoliło mu zdobyć złoty medal.

21-latek miał minimum na Mistrzostwa Świata w Doha, ale z wyjazdu wykluczyło go kontuzja. Miejmy nadzieję, że z pozytywnym skutkiem wpłynie to na przygotowania do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Najlepszy obecnie polski oszczepnik Marcin Krukowski ma prawo się niepokoić, gdyż Mrzygłód zaczyna deptać mu po piętach, co może tylko pozytywnie wpłynąć na poziom polskiego oszczepu w następnym sezonie. 

Głosować na naszego zawodnika można zostawiając łapkę NA TEJ STRONIE

Pod nieobecność Włodarczyk, Fiodorow była naszą królową polskiego młota 

Joanna Fiodorow zaliczy ten sezon z pewnością do najlepszego w swojej karierze. Można powiedzieć, że dzięki kontuzji Anity Włodarczyk, Polscy kibice dowiedzieli się, że mamy gwiazdę światowej lekkiej atletyki i trzeba się liczyć z tym, że worek medali może zapełniać się również dzięki niej. 

Po wielu latach 30-latka poprawiła swój rekord życiowy, który teraz wynosi 76,35 metra i zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata w Doha. 

Głosować na naszą zawodniczkę można zostawiając łapkę NA TEJ STRONIE

Fajdek x4

Czwarte Mistrzostwo Świata z rzędu, Paweł Fajdek na światowym czempionacie nie ma sobie równych. Są to zawody, w których specjalizuje się najbardziej i najprawdopodobniej za dwa lata będzie walczył o swój piąty tytuł. Tym razem na złoto wystarczyło rzucić 80,50 metra. 

Za rok najważniejsza impreza czterolecia – Igrzyska Olimpijskie w Tokio, czyli jedyna impreza, z której 30-latek nie ma jeszcze medalu. Oby wyniki z tego sezonu napędziły go na tyle dobrze, aby w Japonii już bez przeszkód stanąć na podium. 

Głosować na naszego zawodnika można zostawiając łapkę NA TEJ STRONIE 

Lewan1500dowski

To co w tym roku zrobił Marcin Lewandowski zasługuje na oklaski, czapki z głów, pokłony i jeszcze inne czynności. Można powiedzieć, że jest jak wino, gdyż to w wieku 32 lat osiągnął najważniejsze sukcesy w swojej karierze, choć wcześniej było ich już wiele. W tym roku biegał świetnie i na 800 i na 1500 metrów. To właśnie na tym drugim dystansie zdobył Halowe Mistrzostwo Europy oraz najważniejszy medal w karierze, czyli brąz z zakończonych niedawno Mistrzostw Świata w Doha. Poprawił tam również Rekord Polski – 3:31,46 minuty. 

Jego celem jest walka o podium Igrzysk Olimpijskich w Tokio i “Lewy” nie boi się o tym mówić. Składa bardzo odważne deklaracje, ale widać, że nie bez powodu, gdyż praca jaką wykonuje ze swoim trenerem (swoim bratem), przynosi owoce. Co ciekawe, w wywiadzie przyznał, że w Doha spróbowałby się również na 800 metrów, gdyby tylko biegi na tym dystansie odbywały się po rywalizacji na 1500 metrów. 

Głosować na naszego zawodnika można zostawiając łapkę NA TEJ STRONIE

 

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Lekkoatletyka oraz fotografia