Już dziś zostaną rozegrane mecze eliminacji Mistrzostw Świata w kilku grupach. Jedną z tych grup będzie grupa F, w której na zakończenie zmagań dojdzie do potyczki dwóch najlepszych zespołów. Szkocja zmierzy się z Danią.

W grupie F wszystko jest już jasne. Bezpośredni awans na Mistrzostwa Świata wywalczyła Dania, która na dystansie całych eliminacji wykazała się nie tylko znakomitą formą, ale także godną podziwu regularności. W dziewięciu dotychczas rozegranych starciach Duńczycy zdobyli dwadzieścia siedem punktów (wygrali zatem wszystkie mecze) i stracili tylko jedną bramkę. Szansę na awans do katarskiego turnieju nadal mieć będą Szkoci, którzy, z dorobkiem dwudziestu „oczek” plasują się na drugim miejscu w tabeli, co zapewnia im prawo gry w marcowych barażach. Z całą pewnością, za największe rozczarowanie kończących się zmagań w grupie F, należy uznać reprezentację Austrii, która na przestrzeni dziewięciu spotkań wywalczyła zaledwie trzynaście punktów, co nawet w przypadku wygranej w ostatnim meczu, może dać maksymalnie trzecią lokatę. 

Dzisiejsza konfrontacja pomiędzy Szkocją, a Danią będzie zatem meczem drużyn, które mają powody do dużej radości. Duńczycy na pewno zagrają w Katarze. Szkoci natomiast o awans powalczą w barażach, co także trzeba uznać za olbrzymi sukces kraju, który po raz ostatni na Mundialu wystąpił w 1998 roku. 

We wrześniowym bezpośrednim pojedynku tych drużyn Duńczycy, na własnym terenie w Kopenhadze, wygrali 2:0. Czy również w wyjazdowym starciu ze Szkotami – to piłkarze ze Skandynawii okażą się lepsi? Początek meczu o 20:45.

J.Lipiec

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.