Po wielkich emocjach w poprzednich meczach Pucharu Włoch teraz w głównych głównych rolach wystąpią Bartosz Bereszyński oraz Wojciech Szczęsny. Który z nich wyjdzie zwycięsko? Przekonamy się już od godziny 21:00.

Juventus po bardzo słabym stracie rozgrywek zdołał się odbudować, a ostatnią porażkę w lidze odnotował jeszcze w listopadzie 2021 roku. Tydzień temu Juve doznało jednak dramatycznej porażkę z Interem w Superpucharze po golu w 120. minucie meczu. Z drugiej strony Stara Dama dokonała wielkiego powrotu przeciwko Romie, a w weekend nie miała problemu z Udinese. W Pucharze Włoch Juventus radzi sobie fantastycznie – ostatni raz w 1/8 finału odpadł w 2005 roku. Co więcej, Bianconeri zachowali czyste konto w siedmiu z dziewięciu domowych spotkań w Coppa Italia. Nie mają również problemów ze strzelaniem goli – zdobyli bramkę w każdym z ostatnich dziewięciu meczów z drużyną Bartosza Bereszyńskiego (w tych spotkaniach mieli średnią ponad trzy gole na mecz).      

Sampdoria natomiast od początku sezonu walczy o utrzymanie w lidze i zajmuje obecnie szesnastą pozycję w tabeli. Co więcej, drużyna z Genui nie wygrała żadnego z pięciu ostatnich spotkań, a ostatnie zwycięstwo odniosła w poprzedniej rundzie Pucharu Włoch przeciwko Torino jeszcze w grudniu. Sampdoria nie radzi sobie dobrze także w Coppa Italia – odpadała za każdym razem najdalej w 1/8 finału w pięciu ostatnich sezonach. Ponadto starcia z Juventusem również nie są dla drużyny Bartosza Bereszyńskiego szczęśliwe. Stara Dama wygrała osiem z ostatnich dziewięciu spotkań, a na Allianz Stadium wygrała wszystkie pięć meczów.

 

Julian Cieślak-Sokołowski  

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.