Za nami niedzielne spotkania eliminacji EURO 2024. Najwięcej działo się w Kazachstanie, nie zabrakło również wysokich wyników. Hitem dnia była konfrontacja Anglii z Ukrainą na Wembley.

Najwięcej działo się w spotkaniu grupy H pomiędzy Kazachstanem a Danią. Goście prowadzili do przerwy 2:0 dzięki bramkom Rasmusa Hojlunda. Gdy podopiecznym Kaspera Hjulmanda wydawało się już, że trzy punkty mają w kieszeni, wtedy honorową bramkę w 73. minucie zdobył Zaynutdinov. Kilkanaście minut później to Kazachstan prowadził już 3:2. W odstępie trzech minut do siatki trafili Tagybergen i Aymbetov. Ten drugi w doliczonym czasie gry otrzymał czerwoną kartkę. To nie przeszkodziło jednak w sprawieniu niespodzianki i pokonaniu faworyzowanej Danii. W tej samej grupie Słowenia pokonała 2:0 San Marino, bezbramkowy wynik utrzymywał się do 56. minuty. Emocje także w spotkaniu Irlandii Północnej z Finlandią. Suomi wygrali skromnie 1:0, decydującą bramkę zdobył napastnik Cracovii, Benjamin Kallman.

6. San Marino – 0 pkt

Najwięcej bramek tego dnia padło w grupie J. Islandia pokonała na wyjeździe zespół Liechtensteinu aż 7:0. Portugalia również w delegacji rozbiła Luksemburg 6:0, a rekord bramek zdobytych w narodowych barwach śrubuję Cristiano Ronaldo. Po tym spotkaniu, w którym dołożył dwa trafienia, jego wynik to 122 gole. Po remisie bezbramkowym z Luksemburgiem Słowacja zrehabilitowała się i pokonała na własnym stadionie zespół Bośni i Hercegowiny 2:0.