Ciekawe rozstrzygnięcia i wiele emocji na kortach twardych w Miami.

Liu  C. 1 – 2 Trevisan M.

Spotkanie obu tenisistek było dość zacięte. Amerykanka stawiała opór tylko w pierwszym secie który wygrała do czterech. Oba następne sety padły łupem Włoszki.

Ostapenko J. 2 – 1 Haddad- Maia B.

Reprezentantka Łotwy zagrała bardzo dobre spotkanie. Pierwszy set zdecydowanie przez nią wygrany, drugi minimalnie przegrany a trzecim przypieczętowane zwycięstwo. Kolejny słaby turniej Brazylijki, to chyba nie jest jej sezon.

Rybakina E. 2 -1 Badosa P.

Patrząc na przebieg spotkania można odczuć że rewelacja tego roku uciekła spod topora. Hiszpanka wygrała pierwszego seta do trzech i wyszła na prowadzenie. W drugim secie Badosa prowadziła już 5 – 4 i miała piłki setowe, ale błędy zawodniczki doprowadziły do jej klęski w tym secie i następnej partii.

Martic P. 0 – 2 Mertens E.

Szybkie spotkanie Belgijki i awans do kolejnej rundy.

Pegula J. 2 – 0 Collins D.

Pewne zwycięstwo bardziej doświadczonej Amerykanki, która z kwitkiem odprawiła Collins.

Linette M 2 – 1 Azarenka V.

Mecz w bardzo dobrym wykonaniu jeśli chodzi o Polkę. Pierwszy set zacięty zakończony tie –breakiem gdzie lepsza okazała się Linette. W drugiej partii do głosu doszła Azarenka, która szybko wyrównała stan spotkanie. W ostatnim secie to Polka wykorzystała słabości rywalki i odnosząc triumf zameldowała się w kolejnej rundzie.

Samsonowa L. 1 – 2 Zheng Q.

Bardzo zacięte spotkanie obu zawodniczek. Pierwszy set wynikiem 7 – 5 wygrała Rosjanka. W kolejnej partii rywalizacja się wyrównała, czego owocem był tie – break który padł łupem Chinki. W ostatnim secie Chinka nie dała już szans Rosjance i pokonała ją do trzech.

Potapowa A. 2 – 1 Gauff C.

Kolejne zacięte spotkanie w tej rundzie. Pierwszy set zakończony tie- breakiem na korzyść Gauff. Po nim na korcie karty zaczęła rozdawać Rosjanka. Potapowa najpierw wygrała set do pięciu, a w następnym nie dała jej szans ogrywając ją gładko do dwóch. To pierwsze zwycięstwo Rosjanki z światową topką rankingu WTA.

Andrescu B. 2 – 0 Kenin S.

Kanadyjka szybko i pewnie w kolejnej rundzie turnieju.

Aleksandrowa J. 2 – 0  Bencic B.

Słaby dzień Bencic, która uznaje wyższość niżej rozstawionej Rosjanki i odpada.

Kvitova P. 2 – 0 Vekic D.