Kolejne rozstawione zawodniczki poza turniejem, Sabalenka z awansem.

Stearns P. 0 – 2 Kasatkina D.

Mecz jednostronny, Rosjanka zdeklasowała rywalkę i po niespełna godzinie zapewniła sobie awans do czwartej rundy.

Mertens E. 2 – 0 Pegula J.

To nie był udany dzień Amerykanki. Pegula po niespełna półtorej godzinie gry na korcie przegrała z Belgijką 6 – 1 6 – 3 i pożegnała się z turniejem w Paryżu.

Pawluczenkowa A. 2 – 1 Potapowa A.

Bardzo słabe spotkanie faworytki tego meczu. Pierwszy set Potapowa zagrała dobrze, przełamała rywalkę, utrzymując prowadzenie przełamania co dało zwycięstwo w pierwszym secie do czterech. Drugi set to dominacja rodaczki i wygrana do trzech. W ostatniej partii Potapowa nie istniała co doprowadziło do jej klęski, ponieważ nie ugrała nawet gema.

Rachimowa K. 0 – 2 Sabalenka A.

Szybkie zwycięstwo Białorusinki, rywalka bez większych szans w tym spotkaniu.

Blinkowa A. 1 – 2 Svitolina E.

Pierwszy set popis Rosjanki i zwycięstwo do dwóch. Druga partia to taki sam wynik końcowy jak ten pierwszy ale dla Ukrainki. Trzeci set była bardzo zacięty i zakończył sie w dwunastym gemie zapewniając wygraną Svitolinie, która po powrocie z urlopu macierzyńskiego gra kolejny dobry występ.

Stephens S. 2 – 1 Putnicewa J.

Obraz gry był bardzo wyrównany. W pierwszej partii wygrała Amerykanka w drugiej Kazaszka. Trzeci set to brak pomysłu na grę Putnicewej, którą przegrała tego seta wygrywając zaledwie dwa gemy.

Tauson C. 1 – 2 Awansesian E.

Mecz obu ych młodych zawodniczek miał wiele zwrotów akcji. Pierwszy set to popisowa gra Dunki, wygrywającej go do trzech. Druga partia to deklasacja Rosjanki i wygrana do jednego gema. W ostatniej partii było mnóstwo emocji. Cały set trwał ponad godzinę, a po triumf w nim sięgnęła debiutantka z Rosji, która nigdy wcześniej nie zaszła w takim turnieju tak daleko.

Muchowa K. 2 – 0 Begu I.

Pewne spotkanie Czeszki, zaledwie półtorej godziny gry i zwycięstwo do trzech i dwóch, daje jej czwartą rundę w turnieju  Wielkiego Szlema.