Nieoczekiwane rozstrzygnięcia, Światek gra dalej, główna rywalka wycofała się

Rybakina E. – Sorribes Tormo S.

Kazaszka nie wyszła nawet na kort. Przed meczem poinformowała o wycofaniu się z turnieju z powodu choroby.

Andriejewa M. 1 – 2 Gauff C.

Bardzo ciężkie spotkanie dla Amerykanki. W pierwszy secie gra układała się niepewnie. Młoda Rosjanka popełniała mało błędów doprowadziła do tie breka, którego wygrała. Następne dwa sety to pełna dominacja Gauff i strata zaledwie dwóch gemów.

Aleksandrowa J. 1 – 2  Haddad Maia B.

Najdłuższe spotkanie tego dnia jeśli chodzi o mecze kobiet. Pierwszy set zacięty i wygrany przez Rosjankę dopiero w końcowej fazie do pięciu. W drugiej partii do gry wraca Brazylijka pokonując rywalkę do czterech. Ostateczne stracie jest wyrównane, gra błędów, wzajemne przełamania i co Brazylijka broni piłki meczowe rywalki a chwilę później sama pokonuje Aleksandrową  i zapewnia sobie awans do czwartej rundy.

Świątek I. 2 – 0 Wang Xin.

Deklasacja. Polka na rowerku odprawia Chinkę do domu i w pięćdziesiąt jeden minut zapewnia sobie kolejną rundę.

Cocciaretto E. 0 – 2 Pera B.

Włoszka nie dojechała na to spotkanie. Amerykanka pokonuje ją w dwóch setach 4-6 6-7. Amerykanka z najlepszym wynikiem, w tak dużym turnieju , w swojej karierze.

Schmiedlova A. K. 2 – 0 Day K.

Amerykanka zniszczona przez rywalkę, 6 – 1 6 – 3.  Słowaczka w kolejnej rundzie

Andrescu B. 0 – 2 Curenko Ł.

Kanadyjka nie udźwignęła tego spotkania, popełniała dużo błędów i nie potrafiła stwarzać zagrożenia. Świetny mecz Ukrainki, która w mgnieniu oka wygrała spotkanie i zameldowała się dalej w drabince turnieju.

Danilowic O. 1 – 2 Jabeur O,

Wielkie męki Tunezyjki, gdyby nie słaby backhand rywalki, prawdopodobnie faworytka pożegnałaby się z turniejem. Stosunkowo długie spotkanie wygrane w trzech setach po grze błędów. Końcowy wynik 6 – 4 4 – 6 1 – 6.