Co to było!? Z nieba do piekła, z piekła do nieba, marność nad marnościami i wszystko to marność, ale czy na pewno? Właśnie nie! Polki pokonały Kanadyjki po słabiutkiej grze 3:2. Bardzo dobry 1 set, następnie dwie fatalne partię, w kolejnej odsłonie Kanada podała pomocną dłoń, biało-czerwone to wykorzystały i w tie-breaku pokazały charakter, duch walki, po prostu dały show!

W pierwszym secie wszystko szło zgodnie z planem, zawodniczki Lavariniego pewnie pokonały do 18 swoje rywalki. Mimo słabszej grze w ataku, Polki szalały w bloku, nie popełniały błędów, nieźle grały w obronie. Druga partia i wszystko się zacięło, reprezentacja Polski nie potrafiła skończyć swoich ataków. Kanadyjki wszystko broniły, biało-czerwone miały słabe przyjęcie, a co za tym idzie złe rozegranie. Jedyny plus z tej części meczu to blok, aż 5 punktów tym elementem zdobyły Polki.  Wynik tego seta to 25:19 dla reprezentacji Kanady.

W 3 secie, nadal nic nie działało w polskiej kadrze, Olivia Różański nie skończyła żadnego ataku, Stysiak tylko 4 akcje skończone na 13. Do tego dużo prostych błędów. Siatkarki nie dowierzały co się dzieje, w pewnym momencie nawet trener Stefano Lavarini odłożył tablet i sobie usiadł. Niestety biało-czerwone zostały zmiecione w tej partii. Wielu ludzi zwątpiło w to, że da się wygrać to spotkanie. W tym gronie byłem i ja, a nawet niektóre zawodniczki.

Czwarta odsłona starcia i Polki zaczęły grać dużo lepiej, świetnie zagrywała Górecka, już troszkę lepiej wyglądał atak, efekt 13:8. Niestety Kanadyjki potrafiły wrócić do gry i końcówka rozstrzygała się na nitkach i to biało-czerwone wygrały seta, a co za tym idzie, doprowadziły do tie-breaka, w którym dały prawdziwy popis i zwyciężyły 15:5.

Było ciężko, dużo się działo, było dużo nerwów, mimo kłopotów, potrafiły wyjść z tarapatów i po skończonym ataku Magdy Stysiak, łódzka Atlas Arena oszalała, a razem z nimi polskie zawodniczki, które przybliżyły się do upragnionego ćwierćfinału! Sztuką nie jest wygrywać kiedy idzie, sztuką jest wygrywać, gdy się gra słabo, gdy się ma ciężary. Jutro kolejny bardzo ważny mecz z zespołem prowadzonym przez Vitala Heynena, czyli z Niemkami.

Oceny polskich siatkarek w skali 1-10:

Joanna Wołosz: 6/10. Nie był to wybitny mecz Joanny, ale nie było też dobrego przyjęcia, nie ułatwiały jej rozegrania zawodniczki atakujące, które nie potrafiły skończyć swoich ataków.

Zuzanna Górecka: 5/10. Zuza zaczęła nieźle mecz od udanych ataków, zagrała również blokiem, potem jak cała kadra, zaczęła grać słabo i nawet w przyjęciu grała gorzej.

Olivia Różański: 1.5/10. Olivka fatalnie wyglądała w ataku, w przyjęciu, ciut lepiej w bloku, generalnie o tym meczu będzie chciała jak najszybciej zapomnieć.

Weronika Szlagowska: 1.5/10. Szlagowska podobnie, jak Różański, nie radziła sobie w przyjęciu, dwa asy z rzędu na niej zdobyły rywalki, w ataku też kiepsko, byłaby ocena 1, ale za blok dostaje ocenę wyższą o pół punktu.

Agnieszka Korneluk: 7/10. Agnieszka świetnie blokowała, tym razem jednak było gorzej w ataku, nieźle natomiast na zagrywce. To w dużej mierze dzięki niej, Polki wygrały efektownie tie-break

Kamila Witkowska: 7/10. Kamila, podobnie, jak Aga dobrze grała w bloku, w ataku kilka błędów, ale i tak na tle zespołu wypadła bardzo dobrze i myślę, że 7 to odpowiednia ocena.

Magdalena Stysiak: 5.5/10. To nie był mecz Magdy, strasznie męczyła się w ataku, na szczęście odżyła w 5 secie. Było dobrze jak zwykle w bloku, w zagrywce też okej. Dzisiaj tylko 5.5/10

Maria Stenzel: 7.5/10. Maria, jak zwykle dobrze w obronie, kilka fajnych obron w przyjęciu tragedii nie było, zbytnio nie ma się do czego doczepić, wg mnie najlepsza zawodniczka na boisku po stronie polskiej.

Monika Gałkowska, Katarzyna Wenerska, Monika Fedusio, grały za krótko by móc je ocenić