Za nami już 17 kolejek sezonu zasadniczego w Polskiej Lidze Koszykówki. W tej serii gier nie brakowało emocji, niespodzianek, ale i zwycięstw faworytów. Zapraszamy na podsumowanie.

Dawni mistrzowie bez błysku

17 kolejka rozpoczęła się w Zielonej Górze, gdzie Zastal podjął King Szczecin. Starcie było mocno wyrównane i emocji nie brakowało do samego końca. W ostatniej minucie gospodarze prowadzili jeszcze 78:75, by ostatecznie przegrać 78:79 po trafionej trójce i dodatkowym rzucie wolnym. Dla gospodarzy była to już 9 porażka w tym sezonie i 4 w 5 ostatnich meczach. To powoduje, że są aktualnie poza strefą play off. Goście są na 4 miejscu ze stratą jednej wygranej do wicelidera z Ostrowa Wielkopolskiego.

Bardzo mocno w tym sezonie zawodzi również Anwil Włocławek, który w tej kolejce wysoko przegrał z coraz lepiej poczynającym sobie Sokołem Łańcut 78:89. Spotkanie od samego początku było toczone pod dyktando beniaminka, a gospodarze chociaż odrobili połowę strat z końcówki 3 kwarty to jednak na niewiele się to zdało. Była to 5 porażka z rzędu graczy trenera Przemysława Frasunkiewicza. Sokół tą wygraną awansował na 13 miejsce i oddalił się od strefy spadkowej.

Rewanż za ostatni finał PLK

W ten weekend oczy zwrócone były na Wrocław, bowiem Śląsk w ten weekend podejmował Legię Warszawa. Było to starcie dwóch finalistów poprzedniego sezonu. Górą byli gospodarze, którzy wygrali 83:77. Była to dla nich już 15 wygrana w 17 meczu. Oczywiście zajmują pozycję lidera. Legia zajmuje 5 miejsce.

Bardzo ciekawie wygląda walka za plecami Śląska. Zgodnie z planem na trudnym terenie w Dąbrowie Górniczej wygrał Trefl Sopot i umocnił się na 3 miejscu. Wygrana 91:82 była już 12 wygraną w tym sezonie.

Trefl zrównał się liczbą wygranych ze Stalą Ostrów, która niespodziewanie przegrała u siebie z Czarnymi Słupsk 74:84. Było to jedno z najsłabszych spotkań byłego mistrza Polski.

Coraz lepsza Spójnia

W ostatnim okresie coraz lepiej prezentuje się klub ze Stargardu, który wygraną nad Astorią Bydgoszcz awansował na 6 miejsce w tabeli. Zwycięstwo 98:89 w Bydgoszczy było już 10 triumfem w sezonie i 4 z rzędu.

Bardzo ważną wygraną w Gdyni zaliczyli zaś gracze z Torunia. Ostatnia ekipa w tabeli pokonała Arkę 99:87.

W ostatnim spotkaniu tej kolejki Start Lublin wygrał z GTK Gliwice 79:68.

Następna kolejka rozpocznie się już w czwartek od bardzo ciekawego spotkania w Szczecinie. King podejmie Sokół Łańcut. Zapraszamy na to, jak i pozostałe spotkania.