Drugi dzień Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Dubaju przyniósł nam jeden medal. Brąz w biegu na 1500 metrów (kategoria T11) zdobył Aleksander Kossakowski, który biegł wraz z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim!

Już we wczorajszych półfinałach Polak pokazał, że jest w bardzo dobrej dyspozycji. W finale od początku liczyły się tylko trzy ekipy – brazylijska, kenijska i polska. Niestety rywale okazali się zbyt mocni, ale najważniejsze, że Kossakowski i Wasilewski dobiegli do mety na medalowym miejscu. Udało im się również poprawić rekord życiowy – 4:08,71 minuty. Jest to czwarty medal naszej reprezentacji w Dubaju.

5. miejsce w konkursie pchnięcia kulą (kategoria F57) zajął  Janusz Rokicki. W najlepszej próbie uzyskał 13,61 metra.

9. miejsce w konkursie skoku w dal (kategoria T37) zajął Mateusz Owczarek – 5,12 metra.

W półfinałach biegu na 400 metrów (kategoria T13) wystąpił Jakub Nicpoń. Polak zajął 3. miejsce i awansował do finału – 51,25 sekundy.

Z dorobkiem dwóch srebrnych i dwóch brązowych medali Polska zajmuje 17. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.