Karolina Kucharczyk wynikiem 6,21 metra pobiła rekord świata i zdobyła złoty medal w skoku w dal w klasie niepełnosprawności T20. Podczas wieczornej sesji medale zdobyli także Jagoda Kibil w biegu na 200 metrów kat. T35 oraz Daniel Pek w biegu na 1500 metrów kat. T20. Polacy na swoim koncie mają już 13 medali, dwa złote, cztery srebrne i siedem brązowych.

Sesja poranna

Karolina Kucharczyk znakomicie rozpoczęła konkurs skoku w dal, już w pierwszej próbie zdobyła wynik powyżej sześciu metrów (6,02) i dała znać rywalom, że to jest jej dzień. Kolejna próba była tylko o centymetr bliższa (6,13) niż rekord świata, który Polka ustanowiła w Berlinie. Piąta próba okazała się najlepsza w wykonaniu Kucharczyk, wynkiem 6,21 ustanowiła nowy rekord świata i zdobyła złoty medal Mistrzostw świata. Tak po zawodach wypowiadała się Karolina Kucharczyk.

Dziś wylądowałam na 6,21 m. Z wiatrem powinnam polecieć 6,30 m w tej formie, którą mam dzisiaj. I dzisiejszy medal dedykuję mojemu synkowi Kacperkowi.

W konkursie skoku w dal w kategorii T20 drugie miejsce zajęła Rosjanka Aleksandra Ruchkina wynikiem 5,62, a trzecie miejsce zajęła Mikela Ristoski uzyskując centymetr mniej. Polka wywalczyła kwalifikacje paraolimpijską.

Krzysztof Ciuksza zajął czwarte miejsce w biegu na 400 metrów w klasie niepełnosprawności T36, Polak uzyskał wynik 55,64 sek., dzięki czemu wywalczył kwalifikacje paraolimpijską. Złoty medal i rekord świata ustanowił Australijczyk James Turner z czasem 51,71 sek.

Biegu na 5000 metrów w klasie T11 nie ukończył Aleksander Kossakowski, piąte miejsce w pchnięciu kulą zajęła Klaudia Maliszewska.

Sesja wieczorna

Jagoda Kibil zdobyła srebrny medal w biegu na 200 metrów. Polka pobiegła rewelacyjnie, pobiła swój rekord życiowy (32,15) i pokonała faworyzowaną Włoszkę Oxane Coroso (33,25), która zajął trzecie miejsce. Złoto zdobyła Brytyjka Maria Lyle (30,33). Wcześniej Polka zajęła czwarte miejsce w biegu na 100 metrów.

Daniel Peka zdobył brązowy medal w biegu 1500 metrów kat. T20 z wynikiem 3.58,33. Pierwsze miejsce zajął Rosjanin Aleksander Rabotnickij 3.57,28, drugi był Portugalczyk Sandro Patricio Correia Baessa 3.57,84. Inny z Polaków Sylwester Jaciuk był 11.

Łukasz Mamczarz był bardzo blisko podium, ale ostatecznie zajął czwarte miejsce w konkursie skoku wzwyż w klasie niepełnosprawności T63. Reprezentant Polski uzyskał wynik 1,80 m, jest to wyrównanie jego najlepszego wyniku w tym sezonie. Mamczarz zaliczył tę wysokości za trzecim razem, a jego rywal, który uzyskał ten sam wynik, zrobił to za pierwszym razem i to zdecydowało o losach medalu. Brąz zdobył Hindus Mariyappan Thangavelu. Złoto wywalczył  Amerykanin Sam Green, który ustanowił nowy rekord mistrzostw świata wynikiem 1,86.