Ostatnie tygodnie w wykonaniu naszych skoczków były mocno w kratkę. Jak się okazało, najwyższą formę udało się odnaleźć podczas Mistrzostw Świata w Oberstdorfie. Tam najlepiej poszło Piotrowi Żyle, który odniósł największy sukces w swojej karierze.

Czterokrotnie Adam Małysz w 2001, 2003 i 2007 roku, Kamil Stoch w 2014, Dawid Kubacki w 2019, a teraz on, Piotr Żyła w 2021 roku! Siódmy raz Polak staje na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata. Mało tego, zostaje najstarszym skoczkiem w historii, któremu udało się wywalczyć złoty medal.

Wspaniała historia wydarzyła się dzisiaj na skoczni w południowych Niemczech. Napisał ją człowiek zwykle z trzeciego szeregu, będący w cieniu wielkich sukcesów Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. To on na swoich barkach nosił tych dwóch Panów po ich sukcesach. Dzisiaj role się odwróciły. Dzisiaj wreszcie to oni ponieśli jego.

– Perfekcyjny dzień! Jestem niezwykle szczęśliwy. Wszystko wyszło jak należy. Cały dzień grałem na gitarze, miałem dużo energii. Musiałem to wygrać! – mówił tuż po konkursie świeżo upieczony Mistrz Świata.

Na podium znaleźli się także Karl Geiger oraz Anze Lanisek. Tuż za najlepszą trójką znalazł się dominator tego sezonu, Halvor Egner Grenerud. Tytułu mistrzowskiego nie udało się obronić Dawidowi Kubackiemu, ale piąte miejsce jest i tak bardzo dobrym wynikiem naszego reprezentanta.

Słabiej zaprezentowali się pozostali biało-czerwoni. Kamil Stoch uplasował się na 22. lokacie, Andrzej Stękała był 30., a Klemens Murańka zajął odległe 36. miejsce.

Autor: Patryk Stysiński

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.