Za nami kolejny weekend z piłką ligową w tle na europejskich boiskach. Jak w minionych dniach spisywali się reprezentanci Polski? Kto przybliżył się, a kto oddalił od powołania do kadry przez nowego selekcjonera?

Za Odrą kolejne trafienie zaliczył Robert Lewandowski. Niestety zdało się ono na nic, bo Bayern zaliczył wpadkę z Eintrachtem Frankfurt i przegrał 1:2. Na murawie zaprezentował się także Krzysztof Piątek, jednak słowo „zaprezentował” jest delikatnie na wyrost. Polak zaliczył słabe spotkanie, a jego Hertha przegrała 0:3 w meczu z RB Lipsk.

Na Wyspach niezmiennie w Premier League nie zadebiutował duet Karbownik-Moder. Natomiast Brighton pod nieobecność Biało-Czerwonych na boisku przegrało swój mecz, tracąc punkt w końcówce spotkania. Murawy nie powąchał także Kamil Grosicki. Southampton Jana Bednarka zatrzymało natomiast Chelsea i urwało jej punkt. Cieszyć powinna także dobra postawa naszego reprezentanta. Swój mecz przegrało także Leeds United, kolejne minuty złapał Mateusz Klich, jednak brytyjscy dziennikarze nisko ocenili jego poczynania.

Benevento Calcio Kamila Glika zaliczyło natomiast bezbramkowy remis z AS Romą. Do takiego stanu rzeczy nie przyczynił się nasz reprezentant, zaliczył on bowiem czerwoną kartkę na początku drugiej połowy. Lepiej zaprezentował się Piotr Zieliński, który strzelił nawet bramkę. Niestety na marne, jego Napoli przegrało 2:4 z Atalantą. Dobre noty zebrał także Łukasz Skorupski, był on jednym z głównych architektów remisu jego Bologni FC z US Sassuolo. Dobry mecz na bramce zaliczył także Bartłomiej Drągowski, który zachował czyste konto w ostatniej kolejce. Na ławkę z kolei wrócił niestety Sebastian Walukiewicz. Natomiast zamiast na boisko, to do izolatki trafił Karol Linetty, wszystkiemu winien jest koronawirus. Jeszcze gorsze wieści spłynęły do nas z Serie B, Patryk Dziczek zasłabł w trakcie meczu i został zwieziony karetką, Polak znajduje się na obserwacji w Rzymie.

Dobre wieści dotarły do nas za to z Grecji. Tam bardzo dobre spotkania zaliczyli Karol Świderski oraz Damian Szymański.

UDOSTĘPNIJ