Przed nami pierwsza seria spotkań w ramach baraży o Ekstraklasę w rozgrywkach pierwszej ligi. Korona zmierzy się z Odrą, zaś Arka podejmie Chrobrego. Zapraszamy na zapowiedź. 

Korona Kielce – Odra Opole
Dla gospodarzy cel minimum został osiągnięty. Choć przez część sezonu znajdowali się na miejscu gwarantującym bezpośredni awans, wylądowali w barażach. Sukces gości składa się z kilku letnich podejść, gdzie w końcu udało się dotrzeć do tego momentu sezonu. Nie będą faworytem dzisiejszego meczu, jednak na ich korzyść wskazuje mecz rozegrany trzy kolejki temu, gdy w Opolu pokonali Koronę 3:1. Zespół Leszka Ojrzyńskiego to piąta drużyna pod względem gry na własnym obiekcie, jednak to Odra ma lepszą formę, bo jest to sześć spotkań bez porażki z rzędu. 

Arka Gdynia – Chrobry Głogów
Kolejne starcie, gdy zespół spełniający oczekiwanie minimum, powalczy z drużyną która wiele lat pracowała na taki wynik. Rok temu Arka odpadła we właśnie pierwszej rundzie baraży z ŁKS-em, w tym roku apetyt będzie na pewno ponadto. Wzorowa forma na wiosnę została zaprzepaszczona przez ostatnie spotkania, a waga rywalizacji będzie duża. Goście nic nie muszą, bo wynik został osiągnięty. Wszystko ponad dzisiejsze spotkanie będzie miłą niespodzianką dla drużyny z dolnego śląska. Forma nie jest zachęcająca, jednak wiarę dodaje ostatnia rywalizacja między zespołami, którą Chrobry wygrał.

Początek spotkania o godzinie 18:00. 

Autor: Filip Tyczyński 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.