Polskie piłkarki przebywają na zgrupowaniu w Hiszpanii. W jego trakcie dwukrotnie zagrają ze Szwajcarkami. Pierwsze spotkanie w piątek.

Powołania Niny Patalon znów wzbudziły pytania – zabrakło bowiem na liście dobrze radzących sobie w rozgrywkach ligowych Eweliny Kamczyk z Fleury, Patrycji Balcerzak z Huelvy czy Dominiki Kopińskiej z SMS Łódź. Ciężko jednak mieć obiekcje co do zasadności powołania tych piłkarek, które w składzie się znalazły. Również Szwajcarki na zgrupowanie w Hiszpanii stawiają się w najmocniejszym składzie – z Lią Wälti, Noëlle Maritz, Coumbą Sow, Ramoną Bachmann czy Aną-Marią Crnogorčević. Pod wodzą nowej trenerki, Inki Grings, ich postawa będzie lekką zagadką.

W zimowym okienku reprezentacyjnym nie powróciła jeszcze do kadry Katarzyna Kiedrzynek, która po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami odbudowuje formę w klubie w Wolfsburgu. Zerwane więzadła krzyżowe wciąż leczy też Paulina Dudek. Zobaczymy natomiast Dominikę Grabowską, która doznała kontuzji podczas październikowego meczu z Argentyną, nie zdążyła wrócić na mecz z Rumunią, a ostatnie problemy zdrowotne wykluczyły ją z kilku spotkań w barwach Fleury. W kadrze ponownie znalazły się też inne zawodniczki mające jesienią problemy zdrowotne – Adriana Achcińska, Sylwia Matysik czy Karolina Klabis.

Przeciwko Szwajcarkom szczególnie liczymy na nasze reprezentantki w tamtejszej lidze – Oliwię Woś, która w Zurychu współpracowała z nową selekcjonerką naszych rywalek, oraz Natalię Padillę-Bidas, która przedłużyła niedawno kontrakt z Servette FCCF do 2024 roku. Liderką naszej kadry będzie, rzecz jasna, Ewa Pajor, jednak w meczach towarzyskich można spodziewać się, że Nina Patalon da wykazać się w większym wymiarze rezerwowym.

Początek spotkania o godz. 15:30. Na kanale 1. Radia GOL mecz relacjonować będzie Chris Passella.

 

fot. Mikołaj Barbanell

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Z wykształcenia hungarysta, z pasji dziennikarz i komentator sportowy, członek Klubu Dziennikarzy Sportowych i Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS), uczestnik Programu dla Młodych Reporterów AIPS, miłośnik sportów olimpijskich, curler, sędzia, sekretarz Polskiej Federacji Klubów Curlingowych, naiwny idealista