Maciej Janowski liderem SGP 2020 to najważniejsza wiadomość po pierwszym weekendzie ścigania w cyklu. Polak nie schodził z podium w trakcie pierwszych dwóch turniejów i pewnie objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Jego przewaga nad kolejnymi rywalami wynosi obecnie 6 “oczek”. 

Na podium klasyfikacji generalnej znajduję się także Rosjanin Artiom Łaguta oraz Brytyjczyk Tai Woffinden. Obaj uzbierali we Wrocławiu po 32 punkty. Bartosz Zmarzlik jest natomiast obecnie piątym zawodnikiem cyklu z 27 “oczkami” na koncie.

Szczególnie udany dla Polaków był drugi dzień rywalizacji na Stadionie Olimpijskim. To wtedy poza triumfem Macieja Janowskiego mogliśmy cieszyć się z trzeciego miejsca Bartosza Zmarzlika. Dla Janowskiego było to siódme zwycięstwo w zawodach Grand Prix, ale dopiero pierwsze wywalczone przed własną publicznością.

Teraz rywalizacja przenosi się do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie 11 i 12 września na stadionie im. Edwarda Jancarza odbędą się kolejne dwie rundy rywalizacji. W kalendarzu przewidziano jeszcze ściganie na torach w Pradze oraz w Toruniu.

Szymon Rogalski

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.