Jak informują włoskie media, Milan zastanawia się nad wypożyczeniem Krzysztofa Piątka w celu odbudowania jego formy. Potencjalną drużyną, do której miałby trafić Polak jest Genoa.

Mało kto jeszcze kilka miesięcy temu spodziewał się, że AC Milan będzie tak źle spisywać się w obecnym sezonie. Tak samo nikt nie spodziewał się, że podobny regres odnotuje Krzysztof Piątek. Zawodnik od początku rozgrywek ligowych zdołał wpisać się na listę strzelców zaledwie trzy razy, z czego dwie bramki zdobył jedynie po rzutach karnych. Październikowa zmiana na ławce trenerskiej wcale nie poprawiła sytuacji Polaka w Mediolanie, a wręcz nawet pogorszyła, gdyż od kilku dni we Włoszech pojawiają się głosy, że działacze Rossonerich zastanawiają się nad wypożyczeniem piłkarza. Słaba forma, a przede wszystkim niska skuteczność miałyby być powodem takiej decyzji. Jedną z drużyn, do której miałby trafić El Pistolero jest jego były klub – Genoa. Dyspozycja Rossoblu w Serie A również pozostawia wiele do życzenia, gdyż podopieczni Thiago Motty zajmują zaledwie 17. miejsce w tabeli i ocierają się o strefę spadkową. 

Zabieg ten miałby na celu odbudowanie formy Polaka i powrót do starej, dobrej dyspozycji. Włoscy dziennikarze porównali jego sytuację do tej Suso, który w 2016 roku udał się na wypożyczenie do Genoi, gdzie zdołał wrócić na odpowiednie tory. Hiszpan po powrocie do Milanu stał się jedną z kluczowych postaci drużyny i nawet podczas obecnego kryzysu Rossonerich jest jednym z niewielu pozytywnych aspektów gry Mediolańczyków. 

Zobacz również: Koniec zamieszania z Wengerem? Faworytem na trenera monachijczyków niespodziewany kandydat z Holandii, były gracz Bayernu

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Wyznawca piłki nożnej od dziewiątego roku życia. Fanatyk FC Barcelony, ligi hiszpańskiej oraz reprezentacyjnych rozgrywek.