Jak twierdzi Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, Krzysztof Piątek jest bliski pozostania na stałe w Fiorentinie.

Krzysztof Piątek po 18 trudnych miesiącach w Hercie Berlin, w czasie których strzelił dla ekipy ze stolicy Niemiec tylko 12 goli, w styczniu wrócił do Włoch, dołączając na zasadzie wypożyczenia do Fiorentiny. W „Violi” Polak pojawił się w miejsce Dusana Vlahovicia, który za 80 milionów euro przeszedł do Juventusu. Polak zaliczył niezłe kilka miesięcy w zespole Fiorentiny a teraz, jak donosi Tomasz Włodarczyk, jest blisko dołączenia do tego zespołu na stałe.

– Piątek pokazał, że Serie A mu leży. Będzie chciał zostać we Fiorentinie. Wszystko wskazuje na to, że włoski klub zdecyduje się go wykupić z Herthy. Te 15 mln euro to wciąż jest kwota bardzo przyzwoita. Zważywszy na to, ile zarobili na Vlahoviciu, to myślę, że spokojnie mogą sobie na to pozwolić – mówił w programie „International Level” dziennikarz portalu Meczyki.pl.

Piątek w czasie swojego pobytu w Fiorentinie rozegrał 14 spotkań, w których zaliczył 6 trafień oraz jedną asystę. Pomógł swojemu klubowi w awansie do półfinału Coppa Italia, zdobywając gola w dogrywce pojedynku z SSC Napoli i pozostaje wraz z „Violą” w walce o europejskie puchary.

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"