Pep Guardiola po triumfie nad Aston Villą przyznał, że jest pod ogromnym wrażeniem umiejętności Jacka Grealisha. – To topowy piłkarz – stwierdził trener Manchesteru City.

W sobotnie popołudnie „The Citizens” pokonali Aston Villę 3:0, po golach: Davida Silvy, Raheema Sterlinga oraz lkaya Guendogana. Mimo tego, że wynik jest wysoki, a mistrzowie Anglii zdecydowanie w tym spotkaniu przeważali, to Pep Guardiola miał ogromne pretensje do swojego zespołu.

– Nie martwi mnie sytuacja w tabeli, ale sposób naszej gry. Jeśli będziemy grać, tak jak w drugiej połowie, to możemy zdobyć mistrzostwo. Jestem tego pewien. Jeśli jednak będziemy grać, tak jak w pierwszej połowie, czeka nas spadek, będziemy musieli walczyć o utrzymanie. Musimy grać dobrze przez pełne 90 minut, a nie tylko przez 45.

Hiszpański szkoleniowiec docenił natomiast postawę jednego z piłkarzy Aston Villi – Jacka Grealisha.

Grealish jest niesamowity, naprawdę niesamowity. To topowy piłkarz – stwierdził Guradiola.

Cieszę się, że został w Aston Villi po spadku do Championship i pomógł jej wrócić do Premier League. To utalentowany piłkarz – szybki pod bramką rywali, dobrze podający, zawsze stworzy jakąś okazję. Jest wyjątkowy, ale… za drogi dla Manchesteru City! – dodał.

Grealish w obecnym sezonie Premier League wystąpił w dziewięciu meczach, w których strzelił dwa goli i zanotował trzy asysty.